Харківська прокуратура розказала деталі слідства у справі Марченків

214

Харківська обласна прокуратура відкрила деталі незаконних схем братів Марченків та директора одного з комунальних підприємств Мелітополя. У справі на разі троє підозрюваних. Їх звинувачують у проведені фіктивних тендерів, в результаті їх діяльності бюджети Заоріжжя та Мелітополя постраждали на 87 мільйонів гривень.

“За попередніми даними слідства, підозрювані разом з іншими особами розробили схему незаконного заволодіння бюджетними коштами. Лише у цьому році проведено понад 10 тендерів через систему «Прозорро» на ремонт та реконструкцію освітлення парку відпочинку у Мелітополі, спортмайданчиків та багатопрофільного ліцею у Запоріжжі. Однак фактично тендер не відбувався. Оскільки підозрювані не допускали до участі у торгах сторонніх учасників, то державне замовлення розігрувалося лише між підконтрольними фірмами, частина з яких має явні ознаки фіктивності.
 
Після тендерів складалися фіктивні документи про виконання робіт та послуг, які фактично не проводилися, а кошти перераховувалися на рахунки підконтрольних фірм. Уже звідти кошти переводили фіктивним підприємствам для подальшого обготівкування -повідомляє прокуратура.” 
Нагадаємо, 21 грудня харківська обласна прокуратура провела на території Запорізької області 56 обшуків. Проводила їх у приміщеннях державних установ, а також у приватних об’єктах – будинках та квартирах підозрюваних. Під час обшуків виявили готівку у великих розмірах, печатки підприємств, які розіргували тендери, документи, як підтверджують незаконну діяльність. Вчора, 22 грудня обшуки продовжили, зокрема їх проводили в офісії компанії Марка Марченка.
Зараз прокуратура готує клопотання та суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю вкнесення застави на сумі нанесених збитків. Міру запобіжного заходу, згідно закону мають обрати в межах 3 днів після вручення підозри.
загрузка...