В ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив судову реформу.
16 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проєкт закону №1008 про органи суддівського управління.
У прийнятому законопроєкті пропонується скорочення складу Верховного суду до 100 суддів замість 200.
Також вводиться новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів — її склад скоротиться з 16 до 12 членів.
Як повідомляє «Прямий», представники «Європейської Солідарності», «Батьківщини» і «Голосу» пропонували не скорочувати Верховний суд з 200 до 100 суддів, оскільки велика кількість справ призведе до великого навантаження на кожного суддю. Однак запропоновані ними правки були відхилені. Ігор Артюшенко поділяє думку однопартійців.
— Є реформування суду, а є дереформування. Написана судова реформа на етапі прийняття закону -вона є. Вона проголосована нами, і вона по роках розписує, що, де і як треба робити. На сьогоднішній день ми маємо реформований повністю Верховний суд, принаймні до вчорашнього голосування, і створений Вищий Антикорупційний суд.
Протягом цього і наступного року мало б відбуватися якраз перезавантаження середньої ланки, а наступного року мало б відбутись реформування первинної ланки.
З прийняттям цього законопроекту вони ламають весь цей графік, тому я кажу, що відбувається деформація, а не реформування. І не тільки ламають цей графік, плюс до того вдвічі зменшують кількість суддів верховного суду.
Можна спитати будь-якого адвоката, прокурора, судді – на сьогоднішній момент суди і так завалені справами. І зменшення кількості суддів принесе колапс в гілку судової влади. Судову реформу неможливо провести за місяць, два, чи за два роки. Підготовка судді потребує десять років.
Дивлячись як пан Зеленський каже про стовідсотково свого прокурора, я не здивуюсь, якщо під зачистку попадуть ті судді, які не хочуть виносити провладних рішень, і через те їх просто приберуть з Верховного суду, — наголосив політик.
Ігор Артюшенко прокоментував законопроекти про штрафи за депутатські прогули, які ухвалила Верховна Рада. Політик зазначив, що вважає такі рішення популістичними
— Я побажав би нашим народним обранцям не займатись популізмом, тобто не приймати ті рішення, які на вигляд дуже прості, але потім вони виявляться дуже не ефективними, а займатись парламентською роботою. Якщо ми хочемо покращити присутність депутатів в залі, то треба вводити ті норми, які є в цивілізованому світі. Наприклад, за правки голосує не весь склад, а тільки ті, хто вважає за потрібним бути присутніми на засіданні. Треба проводити парламентську реформу, а не займатись окозамилюванням, — підсумував парламентар
Повний випуск ефіру дивиться за посиланням: