Форпост продовжує серію інтерв’ю з кандидатами від політичної сили «Європейська Солідарність» в Запорізькі місцеві ради. Журналісти поспілкувалися з депутатом Запорізької міської ради 7 скликання від партії «Європейська Солідарність» — Андрієм Согоріним.
Андрій Согорін відомий, як Голова комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку і попередження корупції до Запорізької міської ради. На своїй сторінці у соціальній мережі неодноразово підіймав питання прозорості проведення тендерів міською владою та ігнорування реалізації важливих інфраструктурних проектів.
У 2016 році Андрій Согорін був одним з ініціаторів проведення круглого столу, на якому було запропоновано «врятувати» історичну частину міста від зовнішньої реклами. І у 2018-му році депутат своєї мети досяг.
Сьогодні, з великим бажанням перетворити Запоріжжя у розвинене європейське місто та про перші свої проєкти рішень у новому скликанні Андрій Согорін розповів журналістам «Форпост».
- З 2015 року Ви є депутатом Запорізької міської ради від фракції «Європейська Солідарність», чому вирішили знову балотуватися?
Я вирішив знову балотуватись, бо відчуваю що всю каденцію міська влада марно втрачала час, у результаті Запоріжжя ніяк не розвивалось. Вона відкидала гарні ідеї щодо розвитку міста й займалась лише розпилом землі та тендерів. Маю надію здійснити те що хотів, а саме реалізувати напрацювання.
- Усі попередні роки депутати «ЄС» в міськраді були у меншості, часто проєкти рішень депутатів фракції «зарубували» ще до розгляду сесії. Це неефективно і напевно образливо. Ви змирилися, чи сподіваєтеся, що наступне скликання буде працювати більш ефективно та більш чесно?
Звісно ж я маю надію, що наступне скликання міської ради буде приймати рішення для нашого Запоріжжя, а не з огляду на партійні прапори. Завжди готовий працювати конструктивно.
- Ви є Головою постійної комісії міської ради з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції комфортна для вас ця комісія, чи хотіли б працювати в іншій сфері?
Я вважаю, що депутати повинні змінювати комісії аби не засиджуватись. Всі свої напрацювання передам наступному складу колегії.
- Що стосується корупції, ви багато писали про відкати при реалізації важливих інфраструктурних проектів на своїй сторінці у соціальній мережі, є шанси що тендери будуть проводити чесно. Як бачите вирішення цієї проблеми?
Я вважаю, що законодавство дозволяє абсолютно прозоро проводити тендери. І питання, навіть, не в умовах тендерів, а в намірах тих хто їх проводить. Угоди прописували для «своїх» підприємств, а результатами маніпулювали конкретні люди, які мають бути звільнені.
- Скажіть, як депутат міської ради Запоріжжя, які зміни у місті Ви побачили за 5 років й взагалі відбулись вони?
Якщо врахувати, що бюджет міста за реформи децентралізації збільшився більш ніж у три рази то змін майже немає. За 5 років навіть центральні площі не зробили, з комунікаціями біда – у центрі міста тріщать будинки, а парки занедбані. Хто відвідував сусіднє місто Дніпро — бачить на скільки Запоріжжя відстає у розвитку.
- На Вашу думку, на скільки була результативною та прозорою діяльність цього скликання міської ради?
Я вважаю, що питання, особливо земельні, приймались непрозоро. Багато рішень подавалися ввечері перед сесією та приймались без обговорення, а це порушення закону.
- Коли станете депутатом знову, які проекти рішень будуть подані вами першочергово?
Особисто моїми будуть проекти рішення про допуск представників ЗМІ та громадськості на сесії. Зараз вони закриті, з посиланням на карантин. Рішення про закриття мерії було прийнято в березні одночасно з закриттям ринків та магазинів. Але після цього відкрили усе, окрім засідань міської ради.
- Оскільки ви балотуєтесь вдруге і команда ЄС зараз має нових кандидатів, які ймовірно пройдуть до міської ради. Оцініть кількома тезами, яка це команда?
Якщо коротко, то це команда патріотів Запоріжжя та України. І вони довели це своїми діями, я не порожніми словами та обіцянками.
- Яким Ви бачите Запоріжжя через 5 років?
Я прагматик, тому ніколи не багатію думкою. Абсолютно реально підвищити якість послуг ЖКГ та перейти на енергоефективні технології. Встановити станції моніторингу навколишнього середовища і вимагати від забруднювачів знижувати шкідливі викиди. Замінити транспорт на великогабаритний зі зручним графіком роботи. Створити нормальні зони відпочинку та історичні локації. І головне – змінити методи та відношення в управлінні містом, щоб за кожен проект відповідала конкретна людина, а не як зараз – всі ні за що не відповідають.
Автор: Карина Ревюк