Як мені проголосувати в Запоріжжі, якщо я переселенець?

54

Національна моніторингова система щодо соціально-економічних характеристик ВПО, їх домогосподарств, а також про виклики, з якими вони стикаються, опублікувала звіт про вибори. В ньому зазначається, що 63% внутрішньо-переміщенних осіб не знають про своє право голосувати у 2019 році та про процедуру голосування для ВПО.

Запоріжжя і область – один із найбільших осередків переселенців з 2014 року.

Ми публікуємо просту пам’ятку для участі ВПО у другому турі виборів Президента України, а в майбутньому – для парламентських виборів.

Отже, сьогодні, щоб проголосувати, спочатку треба змінити місце голосування.

Для цього потрібно звернутися у відділення органів Державного реєстру виборців та заповнити форму заяви із зазначенням адреси виборчої дільниці, де ви хочете проголосувати. Перелік адрес таких відділень з розбивкою на області та райони розміщено на сайті Центральної виборчої комісії. За більш детальними роз’ясненнями можна звернутися до міської або районної адміністрації.

Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування потрібно не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення виборів. Зробити це необхідно в органах Держреєстру особисто — надіслати її поштою або заповнити онлайн не можна.

Якщо ви хочете подати заяву щодо зміни місця голосування, то вам достатньо мати із собою паспорт громадянина України з пропискою в Криму або на непідконтрольних територіях Донбасу. Додаткові документи для подачі заяви не потрібні.

Якщо вам відмовили у зміні місця голосування, варто звертатися до організацій, правозахисників та юристів, які займаються правами переселенців. При цьому важливо, щоб відмову вам оформили письмово із зазначенням її причини, залежно від якої можна вирішити, яким чином її оскаржувати.

Якщо 18 років вам виповнилось вже після окупації Донбасу й анексії Криму, то ситуація дещо складніша. Потрібно звернутися із заявою про внесення себе до Державного реєстру виборців. Для цього може стати у нагоді довідка переселенця. ЦВК зазначає, це питання не є достатньо урегульованним, тому до кожного такого випадку підходитимуть індивідуально. Наша порада: не зволікайте із подачею заяви, тоді залишиться час для вирішення можливих проблем.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...