Як у Запоріжжі відзначити свято Івана Купала – ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

410
Фото: Google.com

Сьогодні, 7 липня, в Запоріжжі, як і по всій Україні, відзначають старовинне свято Івана Купала, що символізує народження літнього сонця – Купала.

У свята давні язичницькі корені: спочатку свято на честь Сонця відзначалося в день Літнього сонцестояння, а після введення християнства, до нього приурочили свято Різдва Іоанна Хрестителя, яке за старим стилем відзначалося 24 червня. Тепер свято припадає на 7 липня. З самого ранку у цей день прийнято скупатися у водоймі, вважається, що вода у цей день несе очищення, як душі, так і тіла. Одним з найбільш важливих обрядів у цей день є перестрибування через купальське вогнище. Вважається, що той, хто стрибне вище всіх, буде більш вдалим, здоровішими і щасливішими.

У цей день також заведено збирати трави, які мають цілющі та магічні властивості. Незаміжні дівчата і чоловіки, які хочуть знайти собі пару, плели вінки, які потім зберігали весь рік. Вважалося, що вінок виступає в ролі оберега і захистить будинок від проникнення злих сил і ворогів.

Як відзначать Івана Купала цьогоріч у Запоріжжі

Як повідомляють в управлінні культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, святкування відбуватиметься відразу у декількох локаціях:

  • На площі біля палацу культури «Заводський» (вул. Павлокічкаська, 22).

У програмі: цікаві розповіді про старовинні традиції свята, плетіння купальських віночків, майстер-класи із декоративно-ужиткового мистецтва, яскраві концертні номери творчих колективів палацу культури «Заводський». Початок о 18.00.

Фото: zp.gov.ua
  • На майданчику біля палацу культури «Орбіта» (вул. Лермонтова, 9).

У програмі: знайомство з традиціями стародавнього свята, вікторини, конкурси, цікаві майстер-класи із вишивання, бісероплетіння, виготовлення оберегів, плетіння купальських віночків. Свої найкращі номери представить глядачам народний вокальний ансамбль «Співзвуччя» палацу культури «Орбіта». Початок о 18.00.

Фото: zp.gov.ua
  • На майданчику біля палацу культури «Хортицький» (пр. Інженера Преображенського, 15).

Тут на гостей заходу чекатимуть розповіді про давні традиції свята Купала, цікаві забави, ігри, рухливі танці. У програмі заходу – народні пісні та танці у виконанні найкращих колективів палацу культури «Хортицький». Початок  о 18.00.

Фото: zp.gov.ua
  • Біля головної сцени парку Перемоги.

На гостей заходу чекатиме яскрава розважальна програма: цікаві розповіді про походження та традиції старовинного свята, обрядове дійство, тематичні ігри, забави, запальні танці, аквагрим. Усі охочі також матимуть можливість взяти участь у майстер-класах із виготовлення тематичних сувенірів. Для прихильників української пісні свою творчість презентують народний фольклорний чоловічий ансамбль «Бунчук» палацу культури «Титан» та народний вокальний жіночий ансамбль «Гармонія» палацу культури «Титан». Початок о 19.00.

Читайте також: У Запоріжжі змінено рух деяких маршрутів громадського транспорту

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...