На минулій сесії Запорізької обласної ради на порядок денний була винесена низка кадрових питань. Депутатам пропонували проголосувати за призначення очільників КУ «Санаторій Глорія», «Бердянський геріатричний пансіонат» та інших комунальних установ.
Розгляд кадрових питань проходив с суттєвими порушеннями закону. Про це заявив голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко. На своїй сторінці він оприлюднив заяву фракції «ЄС», в якій вказав головні порушення.
Зокрема, політик вказав на відсутність конкурсу серед кандидатів. За словами Ігоря Артюшенка, відомості про кандидатів депутати дізналися безпосередньо на сесії, в день голосування.
«Ганебна практика «турборежиму» з Києва дісталась до Запоріжжя – в кадрових призначеннях обласної ради.
На минулій сесії Запорізької обласної ради ми вкотре стали свідками грубого порушення законодавства. Керівництво облради разом з більшістю «слуг» і їх поплічників проголосували за кадрові призначення, які суперечать не тільки правовим нормам, але й демократичним принципам та здоровому глузду.
Про представлені кандидатури на посади керівників комунальних підприємств, закладів та установ переважна більшість депутатів дізнались вже під час самого голосування в сесійній залі.
Тобто жодних публічних конкурсів, жодних обговорень на профільних комісіях, жодних представлень на фракціях політичних сил кадидатів на посади директорів не було. Більше того, цих кандитатів не було навіть і в самій сесійній залі, а тому задати питання, яка в кандидата освіта, який професійних шлях та як він бачить подальшу діяльність підприємства не було можливості», – йдеться в заяві фракції.
Ще одним суттєвим порушенням було чисельне пере голосування в питаннях, на які не вистачало голосів для прийняття рішення, розповідає Ігор Артюшенко.
«Якщо такі міфічні та невідомі кандидатури не набирали більшості голосів, тоді керівництво облради ставило питання на голосування по декілька разів, що є прямим порушенням регламентних норм.
Наприклад, кандидатуру на посаду директора КУ «Бердянський геріатричний пансіонат» виносили на голосування більше ніж півдесятка раз, але ухвалити рішення «слугам» так і не вдалося», – зазначається в заяві фракції.
«Нагадаємо, що в 2017 році команда Петра Порошенка запровадила систему публічних конкурсів для кадрів в місцеві ради, які дозволяли в прозорий і демократичний спосіб обрати керівників комунальних установ. Рішенням Запорізької обласної ради були ще тоді затверджені загальні положення, які визначають порядок призначення на посаду керівників комунальних підприємств, установ та закладів, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області. І він також передбачає конкурс на зайняття вакантної посади керівника.
І наразі це положення ніхто не відміняв!
Але, як показали минулі засідання, керівництво обласної ради та депутати, які голосують з ними в зв’язці, в своїй роботі керуються не нормами закону, не відстоюванням інтересів мешканців регіону, а виключно власними інтересами та політичними амбіціями.
Враховуючи це, фракція «Європейська Солідарність» не голосувала за кадрові питання, які були винесені з порушенням законодавства. Ми не підтримуємо ганебну практику «турборежиму» і закликаємо колег виважено і відповідально ставитись до питань, які впливають на життя мешканців Запорізької області», – наголошують в заяві фракції «Європейська Солідарність».