Кіберполіція викрила у Запоріжжі офіс з продажу баз персональних даних – фото, відео

146
Фото: cyberpolice.gov.ua

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Нацполіції України викрили у Запоріжжі офіс, звідки група зловмисників налагодила бізнес з продажу баз даних.

У приміщенні розміщувалося 20 робочих місць для операторів з продажу. Щоденно кожен з них здійснював до 50 тисяч розсилок рекламних повідомлень з пропозицією продажу баз з персональною інформацією.

Злочинна група складалася з семи осіб, а її  організатором був 26-річний мешканець Запоріжжя. Реклама «послуг» цієї організації здійснювалася за допомогою смс-розсилки. Так, один співробітник офісу мав надсилати до 50 тисяч рекламних повідомлень щодня. Тільки у березні 2018 року зловмисники розіслали майже 1,5 мільйона листів про продаж інформації.

У межах кримінального провадження розпочатого за ч.2 ст. 361 КК України поліцейські провели санкціонований обшук у приміщенні, де здійснювала свою злочинну діяльність група зловмисників. За його результатами, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку на якій зберігалася інформація з базами даних, мобільні телефони, додаткові флеш носії, 25 тисяч гривень та 36 тисяч доларів США.Крім того, з офісу вилучено більше тисячі стартових пакетів різних мобільних операторів та чорнові записи з інформацією щодо об’ємів продажу даних. Наразі правоохоронці встановлюють шляхи отримання доступу до баз даних різних організацій як приватного так і державного сектору.

Фото та відео: cyberpolice.gov.ua

Читайте також: 23-летний хакер взламывал профили пользователей в популярных соцсетях и требовал 10 тысяч за восстановление

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...