У Запоріжжі відбулася презентація книги, що розповідає про досвід українців під час російської окупації. Проєкт зібрав 25 особистих історій від жителів Запоріжжя, Київщини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини та Чернігівщини, охоплюючи період з 2014 по 2022 рік.
На презентації збірки побували журналісти Forpost.
Книга «Коли не стукають у двері» — це свідчення очевидців, які самостійно написали про свої переживання: життя в окупації, під обстрілами, втрату близьких, евакуацію, страждання тварин і полон.
Драматичні історії цивільних людей різного віку та професій дають глибоке розуміння того, чому життя під російською владою для них неприйнятне.
Володимир Щербаченко, директор Східноєвропейського центру громадських ініціатив та один з авторів книги, пояснив: «Ми хотіли, щоб група авторів була різноманітною, з цікавими ідеями та готовністю поділитися своїми історіями. Я також один з 25 авторів. Мені вдалося виїхати з рідного міста на Луганщині у 2014 році. 10 років я носив у собі ці спогади, думки про те, як захоплювали моє місто, і тепер ділюся ними».
Володимир Щербаченко висловив надію на повернення до вільних земель і зазначив, що книга була написана з метою інформування міжнародної спільноти.
«Наші партнери, які допомогли видати книгу, вважають, що не всі за кордоном розуміють, чому українці чинять спротив окупації. Книга вже перекладена англійською мовою і скоро вийде друком, щоб люди зрозуміли, що насправді означає окупація, як вона ламає нас як націю та намагається знищити як народ», — говорить Володимир Щербаченко.
Ольга Стадніченко, голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, підкреслила, що книга не лише документує злочини, але й служить нагадуванням про необхідність пам’ятати.
«Це живі свідчення реальних людей. Росіяни руйнують наші пам’ятки, міста та душі. Головне, щоб історія про окупацію була пам’яттю», — говорить Ольга Стадніченко.
Книга «Коли не стукають у двері» стала важливим внеском у збереження історичної пам’яті та поширення правди про події в Україні на міжнародному рівні.
Книгу можна почитати тут https://totalaction.org.ua/books/49
Славко Твердохліб, фото автора
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp