Депутат Запорізької міськради від партії «Європейська Солідарність» Андрій Согорін боронив Україну у складі Нацгвардії у 2014-15 роках, встав на захист Батьківщини від російського нацизму й у лютому 2022 року.
Командир підрозділу Нацгвардії Согорін у невеличкий проміжок вільного часу поділився думками у соцмережі щодо військового життя-буття.
«Як правило, про проблеми у війську самі військові намагаються не писати, але накипіло тому такий невеликий лонгрід як воно працює.
Почну з того що тягає на собі на війні командир підрозділу, тобто я. Звісно як і всі автомат, шолом, бронік, магазини в РПС, ніж, аптечку. Крім того, транспортна сумка, в якій знаходиться всяка битовуха та будь-що, протигаз, плащ-палатка, мала піхотна лопатка, частина БК, особиста аптечка, усіякі господарські речі по типу подовжувачів, дротів з лампами, трохи цивільних речей, мильно-рильне і так далі.
Також рюкзак на три дні забитий спорягою, нічний приціл, тепловізор, радіостанція з акумуляторами та зарядкою, захисні окуляри, павербанки, батарейки, фонаріки, нотбук. Також залишається місце для речей, коли тобі дають команду: «бери речі на три дні» — запхнути накидку, салфетки, якусь їжу.
Крім того додається великий рюкзак, в який входить маленький рюкзак, це досить зручно бо місії бувають різні. Спальник, каремат.
Окремо, — GSM антена та дроти до неї, (якщо ляже зв’язок то почну колядувати на старлінк), бо завжди повинен бути на зв’зку так щоб передати дані. Набір інструментів та кріплень, автомобільний акумулятор, інвертор, зарядка. Сюди ж запишу генератор, бо безперервний зв’язок це мій головний біль, як командира підрозділу.
Паливо для генератора теж необхідно. Загальне майно для групи по типу бензопили, лопат, топорів, газового балону (на консервах не виживеш), якогось посуду, якийсь запас їжі та води.
Все це необхідно мати щоб мені як командиру підрозділу підтримувати забезпечення зв’язку та існування моєї групи. Під час того як вже став на позиції то постійно потрібен підвіз води, їжі, БК, заправляти газові балони.
Солдат теж треба переміщувати між позиціями, бо ситуація у будь-якому районі оборони завжди динамічна, десь треба посилити позиції особовим складом, на деяких позиціях досить «гаряче» і треба зробити хоч внутрішню ротацію, солдат треба вивозити в баню та звільнення. У разі поранення бійця треба вивезти до точки евакуації якнайшвидше, ви себе і не уявляєте як це робити вночі при повній світломаскіровці по путаним дорогам. А можуть раптово наказати «знімайся з позицій» і їдь в інше місце і тоді пакуєш все.
Тепер можете це все перерахувати в вагу та габарити всього цього майна та просто уявити. А тепер увага!
Для всього цього, на бумазі в штаті у мене як у командира є дві вантажівкі. По факту – я маю 0 машин.
А навіть і якщоб були — то на першій лінії вантажівкі використовувати небезпечно — потрібні машини меншого розміру. Вигрузили тебе десь за 4км до позицій – і думай як це все майно переміщувати та ще й під обстрілами.
Тому на передку в 95% використовуються приватні дешеві машини які покупають солдати, або надають волонтери. Маленькі, маневрені, бажано з переднім приводом ну а 4х4, то взагалі королевські машини. Можна і мотоцикл з коляскою – по бездоріжжю саме те.
Це щоденні реалії звичайної бригади, а не ті парадно-красочні які показують по тєлєку, при чому реалії будь-якої типової бригади. Так воно більш менш нормально навесні та влітку минулого року і працювало.
Але – заборонили. Взяли і заборонили, по всьому війську. І сміємось з того, що теж саме зробив Герасімов у рашавійску. Це все замість вирішення проблеми.
Ок, не можете згідно нормативів поставити машину на баланс (а ніхто і не просить, без вас якось вирішемо), так розробіть положення згідно якого я просто рапортом, як командир підрозділу повідомляю, що для виконання бойових завдань буду використовувати таку та таку машину.
Але ні!
У січні я виїжджав у звільнення тупо у медичній «таблетці», в який, як скот забилось десь 15 бійців. Тому, що крім «таблеток» нічого на балансі не стоїть. Далі «вахтовка», в якій теж нема куди що поставити. Зворотній шлях – таким жеж чином. Після того як попав у лікарню, мою машину з речами з зони бойових дій вивозили цивільні – я не міг вирішити питання щоб мені її пригнали мої бійці. Як я знову буду їхати у зону бойових дій – розповідаю.
Замість того, щоб погрузити машину і приїхати в колоні наших машин, я поїду на вахтовці, потім поїду знову як скот забитий на таблетці. У Запоріжжі буде стояти моя машина з речами, яку якимось чином мені будуть знову пригоняти. Відповідь на всі мої запитання — «заборонено», «не положено», «не хвилює».
І це все на 11-й місяць повномасштабного вторгнення під якесь бормотання про «перемогу».
Як ви там перемагати зібрались, не знаю, але судячи з повідомлень та тих проблем які є в інформаційному полі – ми будемо забивати російську армію охолодженими сомами та осетрами.
Чесно, не хотів писати, але реально достало і чим далі тим гірше, щось потрібно змінювати. Мобресурс у нас не великий, війна ведеться не по книжкам, і рішення повинні бути відповідні», — написав Андрій Согорін.
.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp