«Коронавірус, Коломойський, Кремль», – Ігор Артюшенко назвав три головні виклики для Зеленського

519

«Володимир Зеленський ухвалює помилкові та невдалі рішення, але його некомпетентність та завищена самовпевненість не дозволяє йому це усвідомити. Більше того – він бере на себе все більшу відповідальність та фактично узурпує владу». Про це народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко заявив в інтерв’ю «Націоналістичному порталу».

«В результаті він сформував моновладу: ручний кабінет міністрів, ручна однопартійна більшість у Верховній Раді, «на 100% свої» керівники ГПУ, СБУ та ДБР. І від того ситуація точно не стане кращою. Бо він підбирає людей виключно за принципом особистої лояльності та вірності перед «найвеличнішим лідером світу», а не за професійними якостями. І викидає з владної команди тих, хто намагається, хоч і тихо, казати про об’єктивну реальність сьогодення та «порожнечу в голові». Наслідок такої кадрової політики очевидний – перед державою виникають серйозні виклики, на які нова влада не здатна дати відповідь.

Я називаю їх умовно «три К». Це Кремль, Коломойський та коронавірус. Економічне падіння є похідним від них, але загроза дефолту тепер є цілком реальною. Тим паче, що для перших двох викликів він є вигідним. Бо одіозний олігарх, маючи прямий доступ до влади, хоче все скупити за безцінь, а Кремль прямо хоче знищити нашу країну. Дефолт невигідний тільки самим українцям», – сказав політик.

В інтерв’ю Ігор Артюшенко також прокоменртував дії нової влади в період спалаху епідемії корона вірусу.

«Я підтримую карантинні заходи, але я бачу в дечому їх несистемність та нелогічність. Влада пішла на жорсткі заходи, але взагалі не продумала, як країна буде в них жити. Медичні сестри та молодший медичний персонал часто проживають за межами великих міст і приїжджають на роботу на громадському транспорті. Влада ніяк це не врахувала і закрила міжміське сполучення. Смішними звучать заяви місцевих влад про те, що лікарі повинні ходити з певними знаками на одязі або про те, що водії транспорту повинні брати їх у першу чергу. Якщо це буде запроваджено, то призведе до конфліктів та спекуляцій. І поки що ця проблема не вирішена.

Влада закрила метро, громадський транспорт і, знову ж таки, не продумала, як люди добиратимуться на роботу. Бо від роботи ніхто ж не звільняв. Варто зазначити, що у європейських містах метро не закривали, але ввели системну регулярну дезінфекцію вагонів та, навпаки, збільшили їх кількість (щоб не було скупчення людей).

Але Зеленський і Ко, нажаль, вирішили все ж таки вигадувати «свій велосипед», а не переймати міжнародний досвід.

Також урядом не зроблено жодної корекції щодо другого етапу медичної реформи. Сьогодні закриваються інфекційні стаціонари, а з квітня в багатьох лікарнях скорочують третину медичних працівників. І це якраз припадає на прогнозований пік захворюваності на коронавірус.

Але найважливіша річ, до якої Зеленський і його оточення взагалі не готуються – це соціальний захист населення. Бо всі протиепідемічні заходи вкрай негативно вплинуть на економіку та доходи українців. Особливо за умови, якщо карантин буде продовжено на більш довгий термін, а це цілком припустимо.

Ми з грудня 2019 р. і так маємо падіння промисловості, з січня – невиконання бюджетних надходжень до 18-20%, а тепер ще й фактор коронавірусу в Україні та світі.

Держава має готуватися до масового повернення українських заробітчан, що прямо призведе до збільшення рівня безробіття в країні. А це вже вплине на рівень доходів та сплату податків. Другий фактор – зупинка через карантин роботи малого та середнього бізнесу, самозайнятих осіб, працівників ринків та сфери послуг. У цих українців точно немає великих заощаджень, а доходів найближчі місяці не буде взагалі.

Саме над цим зараз має терміново працювати влада та ухвалювати антикризові рішення, плануючи протидію викликам для держави на місяці наперед, а не займатись переслідуванням української опозиції, узурпацією влади та записуванням відеороликів.

На жаль, я не бачу у владній команді персоналій, які могли б адекватно реагувати на об’єктивну реальність, бо, знову ж таки, Зеленський підбирав Верховну Раду і Уряд не за професійними ознаками, а за віру у вождя», – сказав Ігор Артюшенко.

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитись на сайті «Націоналістичний портал».

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...