Учора на позачерговій сесії Запорізької міськради депутати прийняли рішення, спрямоване на те, щоб залучити кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії до відновлення 7 напівзруйнованих російськими нацистами багатоповерхівок Запоріжжя. Але є велике «але»!
Не всі голосували за це рішення. Наприклад, члени фракції «Європейська Солідарність» міськради голосували — проти.
За словами депутата Сергія Лишенко, члена цієї фракції, після ухвалення цього рішення питань залишилось більше, ніж відповідей. Свою думку він виклав на сторінці соцмережі.
«Рішенням Запорізької міської ради (ЗМР) від 7 грудня 2022 року №129 «Про бюджет Запорізької міської територіальної громади на 2023 рік» (зі змінами від 27.04.2023) визначено, що на програму відбудови житлового фонду міста Запоріжжя, зруйнованого внаслідок російської агресії від 26.12.2022 визначено наступне фінансування по 4м статтям (без конкретизації ) на 7,3 млн, 9 млн, 57,5 млн та 86,5 млн.
Усього відповідно 160,3 млн (останні дві позиції це і є «більш ніж 140 млн» які фігурували в ЗМІ.) Відповідно до офіційного повідомлення для ЗМІ кошти виділено на 4 будинки в суммі 98 млн. Згідно програми Програми відбудови від 26.12.2022 визначено, що має бути реконструйовано 8 будинків у 23 році, 8 в 24 та 1 побудований в 25му. (Припускаю, що для мешканців будинку Зестафонська 8, але це виключно припущення). При цьому на реконструкцію на 2023 рік передбачено 228,5 млн.
Програма передбачала першочергово фінансування виключно за рахунок місцевого бюджету. Згодом внесли зміни доповнивши 45 млн з інших джерел (кошти Запорожсталі на соборний 151) 98 +45 = 143, теж «більш ніж 140 млн». Але тоді це гроші на 4 адреси, а не Соборний 151 як повідомлялося раніше.
Крім того, програма передбачає право департамента ЖКГ самостійно передавати кошти до інших одержувачів, наприклад фонд відновлення. Який вже фігурував у ЗМІ у зв’язку з корупційними скандалами та неофіційно називається «Фондом Єрмака». Саме за відмову співпраці з цим фондом був протиправно усунутий міський голова Чернігова.
Відповідно до проекту рішення передається пакет документів на 7 адрес, серед яких немає 4х адрес які були вказані для ЗМІ. Тобто всього 11. Серед будинків на які передається документація – відновлення Зестафонська 8.
Якщо вірити представникам ЗМР (а я не вірю) то логіка наступна 4 адреси місто відновлює за свої, інші – державний фонд і для цього передається документація.
З огляду на вказане вище залишаються наступні питання:
1. Чому в програму не внесено змін щодо кількості будинків, якщо це 4, а не 16?
1.1. якщо 8 це одні і ті самі, то чому тоді 8, а не 11?
2. Чому не внесено зміни щодо обсягів фінансування, якщо це 98, а не 228,5 млн?
3. Для кого будується будинок, на проект якого вже виділено 1 млн? якщо всі будинки відновлюються, або чому ж тоді в програму не внесено зміни?
4. Чи доступна громадськості проектно-кошторисна документація по будинкам які залишаються за містом, і які там кошти?
5. Чи існує офіційний документ в якому чітко визначено перелік будинків, суми коштів на кожен з будинків, джерела цих коштів (який бюджет) та строки виконання робіт по кожному з них.
6. І головне! Де 17,3 млн різниці між 143 згідно повідомлень для ЗМІ та 160,3 які передбачені бюджетом?
Якщо хтось має ДОКУМЕНТАЛЬНІ відповіді на ці питання, з радістю вивчу. Бо я не знайшов.
Тепер особисто-емоційне.
Люди фактично постраждають від дій держави тричі.
1. Коли держава не змогла їх захистити.
2. Коли змусили чекати три роки, для поновлення права на житло, замість того щоб за наявні гроші купити нове чи компенсувати вартість.
3. Коли не зможуть жити в зруйнованому житлу і продадуть його за безцінь, бо репутація будинку.
Я розумію, що окремі представники влади не можуть без корупції. Але ж не настільки наживатися на горі людей. А квартирами в новому будинку, я так розумію розрахуються з учасниками схеми та правоохоронцями. Людям же житло відновлять?», — написав Сергій Лишенко.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp