Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія

190
Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія

Запорізька територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ініціювала збір підписів під зверненням до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу на автокефалію Українській Православній Церкві Київського Патріархату. Таким чином партійці підтримали ініціативу Президента України Петра Порошенка, який ще в квітні цього року висунув історичну ідею – створення Єдиної Помісної Православної Церкви.

В результаті, звернення підтримали близько 200 шановних представників запорізької громади, серед яких – усі члени фракцій «БПП «Солідарність» у Запорізькій обласній та Запорізькій міській радах, голови ОТГ та депутати місцевих рад з усієї області.

Цього року Україна відзначатиме 1030-річчя з Дня Хрещення Русі. З нагоди цієї визначної події було вкрай важливим повернути до світового порядку денного питання відновлення історичної справедливості та поновлення права українців на власну Єдину Помісну Церкву.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко зазначив, що надання Томосу на автокефалію є не лише важливим історичним кроком, але і стане черговим підтвердженням підтримки України у всьому сучасному цивілізованому світі.

«В своїй хаті своя правда, і сила, і воля». А в своїй державі – ще й своя церква.

За останні роки Україна зробила величезний  прорив в національній самоідентифікації і створення Єдиної Помісної Української церкви є логічною складовою цього шляху.

Століттями нас насильно поєднували з диким «русскім міром», пропагуючи чужі ідеали і цінності, намагаючись знищити найцінніше, що має держава – Незалежність, мову, віру. І вкрай неправильно, що юридично на нашій землі більше прав має церква, що спростовує саму українську націю. Церква, чиї патріархи та священики благословляють загарбників, які вбивають українських воїнів.

Чотири роки тому Україна чітко визначила свій шлях. Наше майбутнє – бути рівним партнером серед провідних сучасних демократичних держав, а не мовчки приймати долю побитого «молодшого брата».

Цивілізований світ підтримує нашу країну – про це свідчать Угода про Асоціацію з ЄС, отримання статусу країни-аспіранта НАТО, схвалення реформ, які є складовою системний руху до Євросоюзу. Я впевнений, що ця підтримка проявиться і в рішенні про надання Томосу, — прокоментував звернення парламентар.

Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія

Автори звернення переконані, що створення Єдиної Помісної Православної Церкви, зокрема, сприятиме гармонійному розвитку нашої держави, розбудові демократичних інституцій на загальнонаціональному та регіональному рівнях, процвітанню місцевих громад.

Депутат Запорізької міської ради, член фракції «БПП «Солідарність» В’ячеслав Зайцев, у свою чергу, наголошує на тому, що створення Єдиної Помісної Православної Церкви є необхідним кроком в умовах зовнішньої агресії.

Залежність українців від церкви, яка напряму управляється з країни-агресора, є неприпустимою. Більше того, ще сотні років тому руками Російської імперії Україна була позбавлена свого права на власну Церкву, і нині ми маємо домогтись відновлення історичної справедливості.

Я вірю, що вже найближчим часом ми отримаємо Українську Єдину Помісну Православну Церкву, що зміцнить нас, як Державу, об’єднає нашу Націю та наблизить нас до перемоги, – зазначає учасник бойових дій на Донбасі, депутат міської ради В’ячеслав Зайцев.

Також підтримав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія і голова Широківської об’єднаної територіальної громади Денис Коротенко.

Єдина Помісна Церква –  необхідна складова кожної держави. Мене дивує, що цим питанням не перейнялися раніше, зокрема, в часи формування України, як незалежної держави. Затримка довжиною в понад двадцять років дала свій результат – сьогодні на українській землі юридично більше прав має церква, яка контролюється з країни-агресора.

Тому надання Томосу – це не данина часу, або забаганка окремої групи людей. Це логічний крок, якій відбувається в демократичній державі на шляху до національної самоідентифікації. Я вірю, що Вселенський патріархат розділяє прагнення мільйонів наших громадян і рішення буде прийняте на користь України – сказав голова ОТГ.

Звернення буде надіслано Вселенському Патріарху Варфоломію. Ініціатори збору підписів висловили сподівання на те, що документ, під яким поставили підписи близько 200 депутатів та голів ОТГ Запорізької області, наблизить надання УПЦ КП Томосу на автокефалію та відновить історичну справедливість.

Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія Лідери громадської думки Запорізької області звернулись до Патріарха Варфоломія

загрузка...