Лише своїм: у Запоріжжі планують віддати шмат землі фірмі еск-менеджера “Запоріжсталі”

698

Земельну ділянку площею 38.8 гектарів планують віддати фірмі “Індустріал Солар” під сонячну електростанцію. Відповідне питання планують розглянути завтра на сесії Запорізької міської ради, про це у соціальній мережі facebook пише Запорізький центр розслідування.  

Власником вище вказаної фірми э екс-менеджер комбінату “Запоріжсталь” Євгеній Штапура. ТОВ “Індустріал Солар” створене зовсім нещодавно – 26 червня 2018 року, в ньому 90% належить Євгену Штапурі, який раніше займав посаду провідного інженера, а потім і начальника відділу інвестицій на комбінаті “Запоріжсталь”.
Також Штапура з кінця минулого року входить в число засновників ТОВ “Біогаз-Україна“, чий багаторічний директор Андрій Шерстнєв сьогодні керує головною компанією по вивозу сміття у Запоріжжі – компанією “Вельтум-Україна”.

Запланована для відводу ділянка площею в 38,7961 гектарів – це проммайданчик колишнього “Запорізького сталепрокатного заводу”, старшому поколінню відомого як “Метизний”. Завод припинив свою роботу в 2013-му році, незабаром після цього почалася його санація, що переросла в ліквідацію.

Нагадаємо, що на сесії у травні Запорізька міськрада роздала 150 га землі під будівництво сонячних станцій. Рішення про передачу в оренду ділянок приймалися без конкурсу. Пізніше, коли на мерію подали до суду, чиновники послалися на ч.2 ст. 134 Земельного кодексу України, згідно з яким ділянки для будівництва енергетичної інфраструктури можуть передаватися в оренду без проведення аукціону.

Таким чином, після землевідведення під сонячну електростанцію, якщо черговій такій ділянці знайдуть покупця, то можна буде швидко продати фірму-орендаря, а цільове призначення змінити через сесію міськради, і використовувати вже для інших потреб.

загрузка...