Медики у Запоріжжі почали розносити людям оголошення

1612
фото: google.com
Співробітники поліклінік масово розклеюють оголошення у під’їздах будинків, які належать до їх округу. 

Вчора у Південному мікрорайоні Запоріжжя у домофони під’їздів дзвонили співробітники Міської поліклініки №7, щоб розклеїти оголошення з закликом прийти і підписати Декларацію з сімейним лікарем. На оголошенні вказано кроки, які повинен зробити майбутній пацієнт: – обрати собі сімейного лікаря;взяти паспорт ідентифікаційний код та телефон і прийти до поліклініки.

Варто зазначити, що з 2 квітня запрацював перший етап медичної реформи. Вона стосується так званої первинної сфери і розпочинається з підписання декларацій з сімейними лікарями. За всі послуги терапевта, сімейного лікаря та педіатра заплатить держава. За одного пацієнта Національна служба здоров’я заплатить лікарям первинної ланки, у середньому 370 грн. на рік, з 2019-го — 450.

Боротьба за пацієнтів уже розпочалася, адже, згідно з реформою, якщо один сімейний лікар підпише декларацію з двома тисячами пацієнтів, то медичка установа, у якій працює цей спеціаліст може отримати мільйон гривень з державного бюджету. Ці кошти можна витратити на утримання приміщень, заробітні плати скажімо медичним сестрам чи лікарю, витратні матеріали та аналізи.

Втім, запоріжці не особливо поспішають підписати декларації, оскільки не до кінця розуміють суть реформи. Дехто узагалі не пробував вникати. А тому медичні заклади стараються здобути пацієнта власною активністю.

фото: Данило Щербаков

 

загрузка...