Медики у Запоріжжі попереджають про небезпеку захворювання на ботулізм

210
Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради попереджає про ризики захворювання на ботулізм і просить утриматися від покупок риби на стихійних ринках. Це пов’язано зі смертю пенсіонера в Запоріжжі кулька днів тому.

Нагадаємо, 5 червня від ботулізму помер 62-річний мешканець Запоріжжя, який самотійно ловив та в’ялив карася. Уже на наступний день після вживання риби, у чоловіка з’явилися перші симптоми ботулізму. Врятувати пенсіонера не вдалося.

З початку 2018 року в Україні було зафіксовано 39 випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких отруїлось 45 людей, 4 людей померло. Без негайного лікування це захворювання призводить до летальних наслідків.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Ботулізм може призвести до тяжких наслідків. Причиною захворювання найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риби, рідше – овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

При перших ознаках захворювання з’являється нудота, діарея, характерний біль у животі, спрага, сухість у роті, подвоєння в очах, у важких випадках при ураженні дихальних м’язів – відчуття нестачі повітря, тяжкість у грудях.

У більшості випадків ботулізму можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил – бути вкрай обережними з вживанням консервації, в’яленої риби, окороків домашнього виготовлення.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...