У межах обласного центру планується об’єднання обласної клінічної лікарні з онкологічним та кардіологічним центрами. Таке рішення було ухвалено Координаційною радою регіону з питань охорони здоров’я.
Про це повідомляється на сайті Запорізької обласної державної адміністрації.
За словами заступниці голови обласної держадміністрації Наталії Будяк, це рішення спрямоване на удосконалення медичних закладів та надання пацієнтам широкого спектру послуг на базі однієї лікарні.
«Це об’єднання сильних і спроможних закладів для потужного підсилення. У цих закладах є відділення, які дублюють одне одного, включаючи амбулаторні та діагностичні відділення. Проте відділення в обласній клінічній лікарні мають перевагу, оскільки функціонують з доступом до цілодобового обладнання, діагностики та чергування мультидисциплінарних команд. Також в запорізькій обласній клінічній лікарні функціонують у цілодобовому режимі відділення трансфузіології.
Крім того, в обласній клінічній лікарні надається реабілітаційна допомога як онкологічним, так і кардіологічним пацієнтам. Це через те, що обласна лікарня має укладені договори з Національною службою здоров’я України та надає реабілітаційні послуги як у гострому, так і у післягострому періодах захворювання для кожного пацієнта.
Отже, кожен пацієнт зможе отримувати додаткові медичні послуги, якщо вони будуть необхідні, в межах одного закладу», — підкреслює посадовиця.
Центр матері та дитини буде створено на базі обласної дитячої лікарні, перинатального центру та центру репродукції.
«Загальне зниження кількості пологів, як у всій Україні, так і в Запоріжжі загалом, вимагає об’єднання умов, за яких окремий заклад не може функціонувати, якщо в нього недостатня кількість пологів.
Це призводить до двох факторів. По-перше, це недостатній рівень фінансування, який отримує заклад від держави через Національну службу здоров’я України. У зв’язку з цим заклад не може повною мірою фінансувати заробітні плати та закуповувати медикаменти та витратні матеріали. А також, це призводить до зниження кваліфікації медичного персоналу», — розповідає Наталія Будяк.
Вона додала, що цього року держава запровадила новий пакет лікування безпліддя. На жаль, жоден заклад області не законтрактований за цим пакетом.
Нагадаємо, розглядається можливість об’єднання міських лікарень №6 і 10 та пологового будинку №3 з лікарнею екстреної та швидкої медичної допомоги. Крім того, планується приєднати першу лікарню до сьомої. Реорганізація інших міських лікарень також у планах, щоб це надавало можливість відповідати вимогам НСЗУ
Фото з сайту ЗОДА
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp