Мешканець Запоріжжя, військовослужбовець ЗСУ Юрій Гудименко, який влітку отримав важке поранення під час бою з росіянами, зареєстував петицію. Вона має назву «Вимагаємо обов’язкового маркування для товарів від брендів-спонсорів російського тероризму».
Щоб петицію розглянув президент Володимир Зеленський вона повинна набрати 25 тисяч голосів.
За словами автора петиції, після вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року, кількість іноземних компаній, що покинули російський ринок та публічно заявили про своє рішення, значно зросла, у порівнянні із 2014 роком. Тим не менш, за даними Єльського університету (США) та Київської школи економіки (Україна) близько 1000 представників міжнародного бізнесу все ще підтримують співпрацю з росією та її споживачами, що підтримують воєнні злочини, скоєні загарбниками в Україні.
«До таких компаній, зокрема належать загальновідомі західні бренди, широко представлені на глобальному ринку, а саме: Alfred Ritter GmbH & Co. KG, Avon Products, Inc., Barilla Holding S.p.A., Bonduelle Group, Colgate-Palmolive Company, HiPP GmbH & Company Vertrieb KG, Hochland AG, Johnson&Johnson, Lactalis, Mondelez International, Inc, Nestlé S.A., Perfetti Van Melle, Procter & Gamble Company, Red Bull GmbH, Société Bic S.A., Unilever plc, Yves Rocher та інші.
Не зважаючи на продовження співпраці із державою-агресором, усі перелічені вище компанії до сьогодні залишаються лідерами у своїх сегментах українського ринку та досі активно представлені на полицях торговельних мереж», — пише Юрій Гудименко.
Крім того, переважна більшість іноземних компаній, що зазначені вище, не лише продовжують продавати власну продукцію на полицях російських торговельних мереж, але й ведуть масштабне виробництво такої продукції на території росії, що у свою чергу лише сприяє розвитку промисловості держави-терориста. Більше того, згідно із законодавством держави-агресора про мобілізацію, усі заводи, котрі належать іноземним компаніям, що продовжують діяльність в росії, зобов’язані сприяти мобілізаційним заходам шляхом виконання функцій імпровізованих військкоматів або реалізації оборонних замовлень.
У резолютивній частині Юрій Гудименко звертається до президента Зеленського з проханням вжити законодавчих заходів для зобов’язання компаній (постачальників та виробників, в тому числі іноземних та тих, які мають співвласників, що співпрацюють з іноземними компаніями), котрі продовжують власну співпрацю із кривавим російським режимом, виробляючи та продаючи власні товари на території держави-агресора, перш за все ті, що зазначені у даній петиції, в обов’язковому порядку маркувати аналогічні товари та бренди, що імпортуються в Україну та призначені для продажу на українському ринку, написом/поміткою про співпрацю з державою-терористом.
Нагадаємо, щоб петицію розглянув та ухвалив президент Володимир Зеленський вона повинна набрати 25 тисяч голосів. Поки не вистачає необхідної кількості голосів, час ще є, але не баріться.
До речі, пан Юрій оприлюднив у соцмережі, де повідомив, що вражений реакцією українського суспільства на скандал з французькою корпорацією Bonduelle.
«Масовий тиск суспільства викликав реакцію як державних органів (НАЗК внесло компанію у перелік тих, що підтримують війну, і рекомендувало накласти на неї санкції), так і великих мереж супермаркетів, які почали прибирати товари Bonduelle з полиць», — написав Юрій Гудименко.