Владика Лука підтримав священика у відмові відспівувати малюка

17679
Лука

Нещодавно ми повідомляли про відмову священика Московського патріархату відспівувати і поховати хлопчика, який трагічно загинув 31 грудня. Священик прибув додому, де жив малюк, а коли дізнався, що хрестили дитину в церкві Київського патріархату, відмовився розпочинати обряд. Отець повідомив, що церква, яка проводила обряд хрещення – самозвана.

У розмові з журналістом інформаційного агентства Forpost владика Лука повідомив, що його підлеглий зробив правильно, а в ситуації, що склалася винна ритуальна служба, бо запросила не того, кого мала б.

“Згідно канонів нашої церкви ми не можемо здійснювати обряд стосовно прихожан інших конфесій. Священик зробив правильно, бо якби він нарушив канони, мусив би за це нести відповідальність перед Богом. Ні батьки, ні священик у ситуації, що склалася не винні, відповідальність несе ритуальна служба, яка звернулася не до тієї церкви. Найближчим часом збиратиму священиків з приводу виникнення подібних ситуацій, дам настанови” – сказав владика Лука.

Коли ми запитали про мораль цього вчинку, співрозмовник відповів, що у даному випадку треба керуватися тими правилами, які були написані до нас, а не тим, що подумають люди, чи що скажуть у відповідь.  Запевнив, що прихожаних їхньої церкви знають про сталі канони, а тому не стали б запрошувати священослужителя МПЦ в аналогічному випадку.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...