Що може приносити більше естетичне задоволення, ніж вигляд квітучої клумби? Добре, що сьогодні є цілі компанії, які займаються продажем посадкового матеріалу. Якщо ви хочете купити якісне насіння, саджанці, цибулини, кореневища улюблених рослин, оптимальним варіантом стане інтернет-магазин Florium.
На жаль, більшість видів квітів мають не дуже довгий період цвітіння. Після його закінчення клумба набуває досить похмурого вигляду. Щоб цього не трапилося, ландшафтні дизайнери запропонували варіант постійно квітучого квітника, який отримав назву міксбордер.
Що таке міксбордери і чому вони такі популярні?
У перекладі з англійської міксбордер означає «змішаний бордюр». Він є своєрідним складним квітником з багатоярусно і багаторядно посадженими рослинами різних видів і сортів. У такий спосіб забезпечується створення клумби, що квітне з ранньої весни до настання заморозків. Саме безперервність цвітіння робить міксбордери такими популярними в ландшафтному дизайні.
Які особливості створення «змішаного» квітника
Створення міксбордера — це ціле мистецтво поєднання в одне ціле абсолютно різних рослин. На такій клумбі здійснюється плавна передача «естафети» весняними первоцвітами рослинам, пік цвітіння яких припадає на літню пору. Літні ж квіти, своєю чергою, поступаються місцем багаторічникам, що квітнуть восени. Враховувати слід не лише час цвітіння, а й:
- висоту рослин;
- форму квітника;
- декоративність листяного покриву.
На такій клумбі кожна рослина має своє місце, виконує свою роль.
Основні етапи облаштування міксбордера з багаторічниками
Щоб квітник гармонійно вписувався в навколишній пейзажний стиль, упорядковують його у певній послідовності з урахуванням різних чинників. Таке створення мальовничого куточка природи включає три основні етапи:
- Висаджування так званих «скелетних» рослин для створення основи міксбордера. До них відносяться вічнозелені чагарники типу самшит або карликові сорти хвойників.
- Заповнення квітника багаторічними рослинами. На передньому плані висаджують середньорослі багаторічники. Це можуть бути, наприклад:
- довгоквітучі лаванда або ехінацея;
- декоративно-листяні культури типу полин або цинерарія;
- багаторічні злаки (луговик, ковила, осока тощо).
- Доповнення картини цибулинними та літниками (первоцвіти, весняно, літньо та осінньоквітучі). Ними заповнюють отримані «кишені».
Планування дизайну та форми міксбордера
Квітники можуть мати різну геометрію (квадратну або прямокутну, овальну, круглу або вільну), бути одно-, двосторонніми або кутовими. Збираючись облаштувати клумбу своїми руками, слід враховувати такі фактори:
- смислове навантаження композиції (прикраса входу в сад, надання шарму сходам чи водойм тощо);
- висоту використовуваних рослин, що дає можливість дотримуватися принципу багатоярусності;
- кут огляду міксбордеру.
Грамотний підхід до комбінування рослин з урахуванням їх висоти, форми, колористичної сполучності дозволить створити композицію, що викликає захоплення.
Які багаторічні квіти вибрати для міксбордера?
Підбір багаторічників для квітника — це не така проста справа, як здається на перший погляд. Ландшафтні інженери пропонують безліч варіантів схем міксбордерів на допомогу садівникам-початківцям. Прикладом яскравого, стильного вбрання для вашої клумби може бути набір наступних багаторічних рослин:
- Монарда подвійна Cambridge Scarlet;
- Панікум Rehbraun;
- Гайлардія Mesa Red;
- Гейхера Carnival Fall Festival;
- Гвоздика Munot.
Для весняного цвітіння можна вибрати червоні тюльпани. Саджанці та цибулини всіх цих рослин можна придбати в інтернет-магазині «Флоріум». Міксбордер із цих багаторічників зазвичай створюють вздовж паркану або стіни. Ним можна прикрасити під’їзд до гаража чи садову доріжку.
Догляд за міксбордерами безпферервного цвітіння
Догляд за міксбордером включає такі ж процедури, як і за будь-яким іншим квітником:
- своєчасний полив;
- прибирання засохлого листя та головок відцвілих рослин;
- прополювання;
- внесення добрив.
Вирощуйте свої мрії з «Флоріум». Створіть казку у вашому саду!