Учора, в ефірі на телеканалі “Прямий” обговорили основні події останніх днів в Україні та світі. До обговорення долучився народний депутат України VIII скликання Ігор Артюшенко.
У студії зачепили тему «карантину вихідного дня» та обговорили, які дії мали б вищий коефіцієнт корисності, аніж впровадження несистемних обмежень.
«У першу чергу, звичайно, необхідно було провести масштабне тестування. Є міжнародний досвід, який всім відомий і є чітка статистика. Наприклад у Німеччині проводять в чотири рази більше тестувань ніж в Україні, в Польщі – вдвічі. Другий момент: завдяки масовим тестуванням можна визначити джерело поширення коронавірусу і відправити людей на самоізоляцію. Так, не дати можливості поширення інфекції з більшою швидкістю. До речі, ще один момент, навесні Зеленський обіцяв 10 мільйонів тестів. Минули пів року, — трошки забули, але це ще одна невиконана обіцянка. Добре, створили коронавірусний фонд, але дали можливість витрачати його не на ті потреби. У такому разі монобільшість повинна була доробити закон, щоб гроші можна було витрачати виключно на тести, медичну галузь, доплати медикам. », — зазначив Ігор Артюшенко.
Увагу приділили також питанню бюджету на 2021 рік. Відтак, наступного року влада взагалі не передбачила формування коронавірусного фонду. Днями, Володимир Зеленський поспілкувався з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. З поміж іншого, він попросив посприяти постачанню їхньої вакцини проти коронавірусу в Україну. А також зазначив про порушення з боку агресора. Ігор Артюшенко висловився стосовно міжнародної політики в Україні.
«Міжнародна політика наразі провальна. І на жаль, нинішня влада може добитись того, що Росія отримає те, чого бажає. А хоче вона, щоб Україна залишилась з РФ сам на сам, без міжнародної підтримки. Ми бачимо, що зараз розвалюється проукраїнська міжнародна коаліція. Скоро вже буде рік після Нормандської зустрічі, що змінилось? Мали зустрітись у квітні — не вийшло, потім зустрілись – не домовились. За фактом, як би там не називали те, що відбувається «розведенням», на практиці українські війська відступили з частини нашої території. Як би не казали «перемир’я», у нас є і загиблі і поранені. Простих рішень на складні питання не буває. Проте, тоді на стадіоні Зеленський обіцяв все це, а нічого не змінилось», — підкреслив нардеп.
У вівторок під час онлайн-засідання гуманітарної групи ТКГ питання обміну полоненими та пошук безвісти зниклих обговорені не були. Хоча обидва є доволі важливими і були запланованими до обговорення. Днями планується розглянути запропонований Леонідом Кравчуком «Український план дій» про припинення війни на Донбасі, повернення контролю територій та вибори. Українська делегація в ТГК зазначила, що цей «План» взято за основу. Проте, представник окремих районів Донецької області в делегації Сергій Гармаш зазначив, що формулювання «Взято за основу» не є коректним. Правильно казати, що його обговорювали у вівторок. Втім, та сторона як раз таки стверджувала, що він не відповідає вимогам Мінських угод. Тому про продуктивність переговорів казати важко.
«На моє переконання цей план ТКГ із розряду відосиків та «карантину вихідного дня» — владі необхідно щось показувати. А показувати доводиться за умов небажання щось робити або ж неспроможності. Проукраїнська опозиція каже: є вимоги Путіна, є бачення Європи, а де український план дії? Як ми будемо повертати території? Напевне за пів години Кравчук його написав, а те, що він недієвий, несистемний і те, що точно не буде реалізований ми всі повинні знати. З чого Кравчук вирішив, що РФ виведе свої війська?», — висловився Ігор Артюшенко.
Також в ефірі розглянули відсутність Закону про амністію, повернення територій Азербайджаном, мітинг проти «карантину вихідного дня», бізнес в розрізі останніх події та багато іншого. Повністю ефір можна переглянути за посиланням.