Сьогодні, 27 жовтня, біля Запорізької обласної державної адміністрації зібралися близько 20 жінок з дітьми. Вони вимагають, щоб їхніх чоловіків, які вже понад 18 місяців на фронті, демобілізували.
В Україні з 24 лютого 2022 року триває загальна мобілізація, яка призиває до війська всіх військовозобов’язаних чоловіків, резервістів та призовників, які здатні нести службу за станом здоров’я. Деякі захичники та захичниці роками не бачать рідних, через те, що обороняють державу.
«Коли мій чоловік йшов, їй було чотири роки, а зараз їй вже шість років. І вона постійно питає, чому тато тої та тої вдома, а мій на війні. У нашому оточенні, з ким спілкується моя дитина, тільки в одної військовий тато. В інших всі батьки постійно вдома.
У моєї дитини постійний стрес. Особливо, коли чоловік на два-три дні повертається додому, на відновлення, а потім знову йде на війну. У моєї дівчинки починається стрес», — розповідає дружина військового.
З журналістами «Форпосту» також поспілкувалася Ірина Лічман — матір захисника.
«Мій син знаходиться рік та сім місяців на передовій. Він не бойовик, не термінатор, не залізний, він просто звичайна людина. Він не витримує не морально, ні фізично. За весь цей період він приїздив додому тільки один раз на 15 діб.
Син дуже не хотів їхати знову на фронт, плакав. Я таке бачила перший раз. Йому 30 років. До цього він був в АТО. Але з дня на день сидіти під обстрілами, доведеться спати в бліндажах з мишами».
Жінки вимагають, щоб на державному рівні були визначені терміни строків військової служби та звільнення.
Також зібрання пройшли в інших містах України підтримку петиції про демобілізацію за бажанням військовослужбовців після 18 місяців служби та законопроєкту №9142.
Фото та відео: Форпост
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp