В Україні ситуація з коронавірусом продовжує лишатися критичною. Окрім самої захворюваності, суспільство зіткнулося з іншими проблемами: антивакцинатори та підробні сертифікати про щеплення. Антивакцинатори влаштовують мітинги по всій країні, намагаючись довести свою точку зору, водночас вони ж купують підробні документи про щеплення. В МОЗ повідомляють, що під час лікування багато хворих зізнаються, що мають не справжні сертифікати. Тож наразі йде мова про коронавірусну амністію. Друге надважливе питання – брак кисневих станцій. Напередодні осені в багатьох медзакладах по цій країні не підготували кисневі станції до прийому величезної кількості ковідних хворих. Спалах був передбачуваний. Питання: чому ж до нього не підготувалися?
Теми в етері телеканалу «Прямий» обговорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.
4 листопада Верховна Рада прийняла ініційований “Європейською Солідарністю” та “Голосом” Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Закон передбачає створення нової бюджетної програми «Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я», а також виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проєктування та встановлення кисневих станцій.
«Виходячи з того, що найкращий механізм забезпечення киснем – це якраз кисневі станції, законопроєкт про забезпечення лікарень киснем був зареєстрований «Європейською Солідарністю» ще 5 травня. Тобто концентратори і тому подібне – це теж добре, але найкраще, це все ж таки автономна станція. Але у монобільшості, мабуть, є інші пріоритети, бо проєкт не з’являвся в порядку денному декілька місяців. Тому довелося збирати підписи 150 депутатів для позачергового засідання, збирати голоси від опозиційних фракцій, і тільки таким чином у «Слуг» не залишилося можливості не проголосувати. Хоча той факт, що жоден зі «Слуг» не дав свій підпис за позачергове засідання, говорить про те, що це була команда з Банкової – не голосувати», – розповідає Ігор Артюшенко про закон про кисневі станції, який був ухвалений минулого тижня.
Ведуча програми Наталка Фіцич запитала у Ігоря Артюшенка, чому не були підготовлені кисневі станції, адже, на її думку, це питання не грошей, це питання організаційне.
«Так, по-перше, це організаційне питання. По-друге, кисневі заводи завчасно попереджали, що вони йтимуть на планові ремонти, тому тут питання до влади. Якщо ви знали, що будуть планові ремонти на цих заводах, яким чином ви збирались компенсувати цю недостачу кисню? Ніяк не збирались, і тепер ми опинились у цій ситуації, коли кисню не вистачає», – розповідає Ігор Артюшенко.
Вже сьогодні в МОЗ розробляють механізм ковідної амністії. Тобто, люди, які придбали підробний сертифікат про вакцинацію, можуть розповісти про це сімейному лікарю. Лікар направить такого пацієнта на вакцинацію та повідомить про випадок поліції. Провина в цьому разі лягатиме на продавця сертифікатів, з яким будуть розбиратися через суд. Стосовно ковідної амністії Ігор Артюшенко розповів наступне:
«Так, людина зробила злочин. Але б я говорив не про ту людину, яка купила – вона звичайно порушила закон, але треба говорити ще про організаторів. Про тих, хто створив відповідні бази, програми і заробляв на цьому кошти. З таким заробітком коштів люди просто помирають», – каже Ігор Артюшенко. Політик наголосив: відповідні органи боротьбу з продавцями підробних сертифікатів не ведуть, а займаються відкритим протистоянням з політичною опозицією.
Читайте також: День української писемності та мови-2021: як взяти участь у радіодиктанті