Лікарям Запорізької області наказали дякувати за зарплату. Керівникам Комунальних установ надходять повідомлення з наказом відзвітувати, що медперсонал отримав зарплату. Однак грошей медики ще не бачили. Про це в етері телеканалу «Прямий» повідомив депутат фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді, завідувач відділення гінекології КНП БТМО Євген Георгієв.
Він розповів, що в НСЗУ спочатку обіцяли перерахувати гроші на зарплати до 7 лютого, потім з 7 лютого, лікарів одразу почали змушувати «дякувати», за те, чого вони ще не бачили.
«В нашому місті діє декілька медичних установ. Можу сказати, що деякі вже отримали зарплатню – це первинна та екстрена медична допомога. А що стосується лікарень – ще ніхто гроші від НСЗУ не бачив. Проте є така «пропозиція» відзвітувати за нараховану заробітну платню. І директори лікувальних закладів вимушені це робити, навіть якщо вони закрили заробітну платню за рахунок свої залишків, не отримавши жодної копійки від НСЗУ в цьому році. Отак наша Бердянська територіальна медична установа не бачила ще гроші від НСЗУ, хоча було анонсовано і до 7 лютого, і після 7 лютого, і вже повинні були відзвітувати 9 лютого, а грошей все немає», – розповів Євген Георгієв.
В деяких містах лікарні взяли банківські кредити для своєчасної виплати медикам. На думку Євгена Георгієва, це крайній метод, який він не вважає дієвим:
«У нас майже всі лікувальні заклади – не комерційні та неприбуткові підприємства, але їм ці гроші на зарплатню якось треба знайти. Тобто, президент сказав виплати, значить мають бути виплати. І виходять з ситуації хто як може. Дехто має залишки, повторюсь, з минулого року. От в нашому закладі на 30% вдалося закрити зарплатню і гроші вже закінчилися. Деякі заклади йдуть до своїх місцевих рад, щоб там здійснили якусь матеріальну підтримку. Але це можуть великі міста. Наше місто Бердянськ не таке багате, і грошей не вистачає на елементарне утримання комунального господарства. Тому для нас такий вихід не є дієвим.
Варіант кредиту я також не бачу, тому сенсу його брати не має. Бо які гарантії, що ми будемо його виплачувати? Закладати майно своє? Чи може вже й медиків закладати, як заставу? Якщо не буде фінансування з НСЗУ, ніяких інших джерел я не бачу», – повідомив Євген Георгієв.
Чому ж взагалі така ситуація виникла й хто за неї відповідальний? На думку лікаря за це відповідальна держава:
«На мою думку, це – відповідальність держави, тому що ми маємо договори з НСЗУ за якими ми надаємо послуги, за якими звітуємо. Тому відповідальність на НСЗУ, як на підпорядкованому Кабінету Міністрів органові. Вони наш єдиний фінансист на який ми можемо розраховувати. Ми неодноразово зверталися з листами до Кабміну та НСЗУ. Звертались з різних трибун було озвучено проблему ще в 2021 році. Було видно, що тих грошей не вистачає. Ми якось до кінця року працювали, а потім на по голові сокирою дали перед «підвищенням», і вся вторинна ланка зараз лежить без грошей. Так, зверталися і протягом 2021 року. Я отримував листи від НСЗУ, про те що «так, ми вас чуємо», що «будемо закладати в бюджет», обіцяли, але результат «частково ми вас почули», «частково питання вирішено». Тобто, навіть зараз, а я сподіваюсь, що гроші все ж перерахують, договори ж ми таки підписали і вони мають виконувати обов’язки, але скільки ми грошей отримаємо – знову ж таки не зрозуміло.
Чи отримаємо ми все за те, які послуги ми людям надали, чи не отримаємо. А від цього залежить також не тільки зарплата працівників, а й планування на розвиток, якісь ремонти, закупівля обладнання та інше. На це грошей 100% не вистачить. Дай Бог, щоб вистачило на зарплатню», – резюмував Євген Георгієв.
Читайте також: «Чому підозру вручили лише Кузьміних, а про спільників нічого невідомо?»: Ігор Артюшенко про черговий зашквар «Слуг Народу»
Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)