Вчора, 25 вересня, на Харківщині сталася трагедія, яка змусила сколихнутись всю країну. Близько 21 години ночі, поблизу Чугуєва впав військовий літак АН-26 з курсантами. На борту літака було 27 осіб, серед яких 20 студентів. Повідомляється, що серед курсантів були мешканці Мелітополя – один з котрих син штурмана літака ІЛ-76, який 2014-го року збили терористи в Луганську.
Про це повідомляє «Обозреватель».
Один з хлопців не зміг потрапити на борт літака – Олександр Харченко його просто не допустили до проходження навчального польоту. Серед хлопців було троє мешканців Мелітополя, серед них двоє загиблих. Один із загиблих — 26-річний Євгеній Скоробагатько, мешканець с. Терпіння Мелітопольського району. Ще про одного мелітопольця – Олександра Скочкова, сина штурмана військового літака – поки що немає інформації.
Деякі хлопці аби вряувати власне життя випригували з палаючого літака — в мережі з’явились відео очевидців, з етичних причин відео не публікуємо. У мережі також з’явилася інформація, що літаку Ан-26 було вже 43 роки. Його ще влітку відправили на ремонт, який мав тривати до 1 жовтня. За попередніми даними, причиною катастрофи міг бути відмова двигуна літака АН-26.
Групові знімки розмістив на особистій сторінці в Facebook Антон Геращенко, в дописі окрім фотографій опубліковано відео з камер спостереження, яке може допомог в розслідувані.
https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/3337808886305935
За 7 хвилин до падіння командир літака повідомив, що лівий двигун– відмовив у керуванні.
Служба безпеки України зробила щохвилинний розбір аварії Ан-26:
18:50 — старт навчального польоту. Закінчення планувалося на 22:50.
20:38 — командир доповів про відмову лівого двигуна.
20:40 — запит на посадку.
20:45 — авіакатастрофа.
Там запевнили, що всі польоти виконував командир. Курсанти в керуванні літаком не брали участь. Наразі триває розслідування. В Офісі генпрокурора вже повідомили, що за фактом падіння військового літака АН-26 Повітряних сил ЗСУ в Харківській області розпочато кримінальне провадження про порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу і тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).