На Мамай-горі черговий сезон працюють археологи. І в цьому сезоні археологи знову радіють знахідкам.
Як повідомляють археологи, в цьому році вони досліджують вже п’яте поховання. Всі п’ять належать до пізнього середньовіччя. Поховання ці зробив народ, що прийшов на нашу землю в першій половині ХV сторіччя. Належав він до кочівних народів, що прийшли зі Сходу чи Криму і контролювали одну з двох найбільших переправ в Нижньому Подніпров’ї. Народ мав вплив у політиці та економіці на цій території аж до кінця ХV століття.
Окрім іншого археологи впевнені, що цей народ належить до мусульманської віри. Саме тому, поховання здійснені за особливим ритуалом: небіжчики лежать головою на захід, а тіло повернуто на південь:
Статистика поховань свідчить, що середня тривалість життя цих людей була 30-40 років, а також, вони часто помирали в досить молодому віці.
В більшості випадків, їх поховання не мають жодного інвентарю, але іноді зустрічаються монети та прикраси, що мають безцінне значення для археологів, адже дозволяють дізнатись про економічні, політичні та культурні зв’язки цього народу з сусідами.
Цього року в одному з поховань ми знайшли небіжчика з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед захоронень цього типу. Раніше в похованнях цього народу ми вже зустрічали рештки кісток овець, коней та корів, що свідчить про тип ведення господарства та підтверджує перехід від кочового до напівкочового способу життя.