В Росії відбулися вибори в держдуму. Агресор задіяв в якості електорату жителів окупованих територій — так званих ЛДНР. Спочатку людям роздали російські паспорти, а потім допустили до голосування. Українська влада, в свою чергу, не відреагувала ні на першу, ні на другу подію. Про це в етері телеканалу «Прямий» говорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.
Вперше за часи російської агресії українська влада дозволила проводити вибори в Думу на території дипломатичних місій, консульств, посольств. Росія спочатку масово роздала на окупованих територіях паспорти, а тепер легітимізувала їх виборами.
«Дива не сталось, і як Путін планував, так їм все і вдалося. Але мене більше хвилює реакція української влади. Фактично реакції не має. Якщо парламент ухвалить про невизнання виборів в Російській Федерації, то світова спільнота чи будь-який юрист спитають: якщо ви визнаєте, що ці вибори були нелегітимні, сфальсифіковані, а разом з тим на території України в посольствах, в консульствах голосували, як ви це тоді допустили? І от що тоді влада має відповідати?», — каже Ігор Артюшенко.
Зелена влада промовчала, коли паспорти роздавали, а сьогодні так само ховає голову в пісок і так само не має чіткої позиції.
«На мою думку, після цих виборів можна вводити термін «електоральна анексія». Що я маю на увазі: спочатку зробили масову роздачу паспортів на окупованих територіях, а тепер їх легітимізували через ці вибори. Тобто тепер Путін або Прилєпін може казати: «ось, дивіться, громадяни Росії, вони голосували за цю владу, а тепер їх треба захищати, вони ж там можуть постраждати від української влади».
Тобто, спочатку, на жаль, українська влада допустила, промовчала, коли йшла масова роздача паспортів, а сьогодні так само ховає голову в пісок і так само нічого не заявляє. Я хотів би почути заяву, позицію щодо голосування в дипломатичних місіях і консульствах та голосування людей з розданими їм російськими паспортами, від Зеленського. Він є гарантом Конституції, він є верховним головнокомандувачем, йому цю позицію в жовтні в ООН відстоювати публічно. Хотілося почути цю реакцію не сьогодні, а вчора, позавчора. А я не чую. І це мене насправді турбує. Я, як будь-яка адекватна людина, не вірив, що в Росії до влади прийде опозиція. На жаль не прийде. Бо система в Росії зроблена так, що в демократичний спосіб провести вибори неможливо», — підсумував Ігор Артюшенко.
Читайте також: Будівництво нового ТРЦ в Запоріжжі: як місцина виглядає зараз, — ВІДЕО