На замітку запоріжцям: як будуть надаватися медичні послуги під час воєнного стану

1367
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в умовах воєнного стану місцеві жителі отримуватимуть медичну допомогу без змін. Дану інформацію вона повідомила на своїй сторінці в Фейсбук

“Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на цей час залишаються незмінними”, – повідомила Супрун.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я України разом Міністерство оборони України ухвалили спільний наказ, щоби всі захисники українських кордонів і національної безпеки за потреби могли вчасно отримати необхідну медичну допомогу (https://goo.gl/aH1ZPS). Він гарантує своєчасне лікування захисників, зокрема — в умовах воєнного стану.

“У кожній області створено перелік закладів охорони здоров’я, що за потреби готові надати необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу захисникам. Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук. У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги — військово-лікарську експертизу”, – написала в.о. міністра.

Переглянути список медичних закладів у кожній області можна на сайті МОЗУ: https://goo.gl/ZwsqtM

“У цих закладах всі цивільні жителі отримуватимуть лікування без змін. Водночас у них наявний резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових.

За потреби заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації.
У регіонах можуть створюватись робочі групи, які зокрема допомагатимуть організовувати процес вчасної госпіталізації і виписки військових та правоохоронців

Зберігаємо спокій і захищаємо Україну!”, – зазначила Уляна Супрун.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко підписав украз №390/2018 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року “Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні”. Депутати Верховної Ради вчора підтримали указ президента та прийняли рішення про введення воєнного стану в десяти областях України:  Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Читайте також:

– Сьогодні відбудеться суд над захопленими українськими моряками – РосЗМІ

– Запорожцы вышли на акцию в поддержку пленных украинских моряков (фоторепортаж)
– З боку Росії надходить явна загроза захоплення Бердянська і Маріуполя – Єльченко 

загрузка...
Загрузка...