З боку Росії надходить явна загроза захоплення Бердянська і Маріуполя – Єльченко 

476

На вчорашньому засіданні Ради безпеки ООН, щодо ситуації в Україні, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що з боку Росії надходить явна загроза вторгнення в Україну і захоплення міста Бердянська та Маріуполя, пише Українська правда.

“Подальша ескалація з боку Росії не може бути виключена. Відповідно до наявних оперативних даних, є явна загроза вторгнення і захоплення Маріуполя і Бердянська”, – розповів дипломат.

Він звернувся до Росії з вимогою негайно звільнити 23-х захоплених українських моряків, 3 українських військових корабля, що були силою відбуксовані до Керчі, а також розблокувати прохід через Керченську протоку.

Нагадаємо,  25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. Сьогодні ЗСУ оприлюднили перехоплені переговори російського командування з екіпажами прикордонних кораблів РФ. У Міністерстві закордонних справ України відзначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права.

Президент Петро Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в країні. Депутати Верховної Ради сьогодні, на екстреному засіданні ВР, підтримали указ президента та прийняли рішення про введення воєнного стану строком на 30 діб в десяти областях України. За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Читайте також: З’явилася перша інформація про стан поранених українських моряків

загрузка...
Загрузка...