На Запоріжжі гинуть свині від африканської чуми

483

На двох господарствах у с. Приморське Василівського району зафіксована смертність свиней від африканської чуми, про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 14.06.2018 виділено вірус та  встановлено діагноз – АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Василівській районній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. Спеціалістами Держпродспоживслужби проводяться заходи відповідно до чинної інструкції щодо ліквідації захворювання в осередку виникнення  та недопущення розповсюдження збудника АЧС, також проводиться епізоотичне розслідування щодо встановлення причини виникнення захворювання, – вказано у повідомленні відомства

Для довідки: Збудник АЧС – вірус, стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища: гине при температурі 60 °С протягом 30 хв.; у трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 діб, копченій шинці – до 6 місяців, у ґрунті та гною – до 3 місяців, у солонині – до 1 року; заморожування консервує вірус.

Люди не хворіють на АЧС, але хвороба небезпечна високими економічними збитками. На даний час вакцини від АЧС і методів успішного лікування не існує. Найбільш ефективним способом боротьби з захворюванням вважається знищення поголів’я свиней, але краще не допустити захворювання шляхом проведення постійних профілактичних заходів.

загрузка...