На Запоріжжі відкрилися нові камери підвищеного комфорту у СІЗО – фото

187
фото zoda.gov.ua

Сьогодні у Запорізькому слідчому ізоляторі та у Вільнянській установі виконання покарань № 11 відкрили платні камери з поліпшеними умовами розміщення для ув’язнених. Про це повідомляють в пресслужбі Запорізької ОДА.

Камери підвищеного комфорту в СІЗО впроваджують з метою виключення корупційної складової при розподілі ув’язнених по камерах та покращення умов тримання під вартою. Зазначається, що це дозволить ліквідувати корупцію в системі розподілу камер. Тобто тепер люди не платитимуть хабарі за кращі умови. Також одна з цілей реформ – отримати додаткове фінансування для покращення умов у СІЗО.

Як повідомляє на своїй сторінці міністр юстиції Денис Малюська, у Запорізькому СІЗО вартість платних камер складатиме:

  • за 1 добу – 570 грн;
  • за тиждень – 1990 грн;
  • за місяць – 3410 грн.

У Вільнянська УВК доведеться заплатити:

  • за 1 добу – 540 грн;
  • за тиждень – 1900 грн;
  • за місяць – 3260 грн.

Умови в цих камерах поліпшені порівняно з тими, що у звичайних. У платних камерах збільшена норма площі на одного ув’язненого. Також відгороджено санвузлову зону, і є мінімальний набір необхідних побутових умов.

Договір про поселення в платній камері укладається між ув’язненим і адміністрацією у письмовому вигляді.

Відкриття платних камер на Запоріжжі відвідав  міністр юстиції України Денис Малюська. Він зазначив, що впровадження платних камер – це експеримент, який має довести або заперечити життєздатність ідеї.

Завершити експеримент планують 31 грудня 2021-го року. Після цього приймуть рішення про доцільність законодавчого закріплення надання поліпшених побутових умов та харчування ув’язненим.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...