На Запоріжжі відкрили нову модульну клініку, яка призначена для розширення доступу до первинної та спеціалізованої медичної допомоги.
Цю інформацію надає Міністерство охорони здоров’я за даними Укрінформу.
«Ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами та колегами над відновленням доступу до медичних послуг, особливо в регіонах, що постраждали від війни. Модульні лікарні стають ефективним рішенням у цьому плані. Ця нова клініка є результатом співпраці з урядом Німеччини та з’явилася в Широківській громаді. Ми вважаємо, що доступ до медичної допомоги має бути доступним для всіх, незалежно від їхнього місця проживання», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Ця нова клініка є шостою в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions», який фінансується урядом Німеччини та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Модульні лікарні будуються з використанням європейських стандартів енергоефективності та не залежать від зовнішніх джерел електропостачання.
У цій клініці є сучасне обладнання для медичних та лабораторних досліджень. Клініка оснащена кабінетами для 18 медичних спеціалістів, включаючи функціональну діагностику, лабораторні аналізи та консультації різних спеціалістів.
Ця лікарня надаватиме послуги жителям правобережної частини міста Запоріжжя, а також Широківської, Долинської та Біленківської громад, що становить понад 300 тисяч осіб. Модульний діагностичний центр може приймати до 200 пацієнтів на день та має площу близько 500 квадратних метрів.
З огляду на постійні обстріли та атаки Росії на цивільну інфраструктуру України, клініка оснащена генератором, сонячною електростанцією та резервними накопичувачами електроенергії для безперебійного функціонування. Також вона має автономне теплопостачання та системи водопостачання та водовідведення, що робить її готовою працювати навіть під час блекаутів. Приміщення також обладнане для забезпечення доступності для осіб з інвалідністю.
МОЗ нагадує, що модульні клініки встановлюються в регіонах, які найбільше постраждали від війни, де медична інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень або знищення.
Ця ініціатива розпочалася з кінця 2023 року і вже охопила кілька регіонів України, включаючи Чернігів, Тростянець, Перещепине, Березанці та Львів.
Нагадаємо, у ЗОКЛ 34-річній жінці, пацієнтці на гемодіалізі, успішно пересадили нирку від матері.
На головній — фотоілюстрація
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp