Ця вітроелектростанція має бути однією з найбільших в Україні.
General Electric (GE) і LongWing Energy S.C.A. ( «Long Wing») оформили пакет боргового фінансування в розмірі $ 150 млн для першої черги вітроелектростанції (ВЕС) у Запорізькій області потужністю 98 МВт.
Як повідомили в Управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації, очікується, що проєкт буде запущено у комерційну експлуатацію в 2020 році і на першому етапі буде виробляти понад 330 тис. МВт-год електроенергії на рік, забезпечуючи нею близько 170 тисяч домогосподарств.
Ця угода знаменує собою четвертий проєкт GE з виробництва вітряних електростанцій в Україні, який буде завершено з використанням технології вітрогенераторів GE.
Фінансування дозволить забезпечити будівництво першої фази, яка включатиме 27 наземних вітряних турбін GE Renewable Energy 3,6 МВт з діаметром ротора 137 метрів, висотою маточини 110 метрів і 15-річну угоду про повне обслуговування («FSA»).
GE Energy Financial Services (GE EFS), як міноритарний інвестор проєкту, працювала з корпорацією закордонних приватних інвестицій («ОПІК»), Державною установою з фінансового розвитку США, щоб розблокувати проєктне фінансування для першої фази Запорізької ВЕС — проєкту, який реалізується з 2009 року .
Позикове фінансування буде надано OPIC, а JP Morgan виступить хедж-провайдером.
Передбачається, що проєкт досягне ділової активності в 2020 році і внесе вклад у досягнення цілей Паризької угоди до 2030 року, зменшивши залежність від імпорту газу.
Електроенергія, вироблена Запорізькою вітроелектростанцією, буде продана за угодою про закупівлю електроенергії державному українському підприємству «Енергоринок», яке отримає пільговий 10-річний фіксований тариф.
Очікується, що результатом проєкту стане найбільша вітряна електростанція в країні, що увійде до п’ятірки найбільших діючих вітряних електростанцій на суші в Європі.
За матеріалами прес-служби Запорізької облдержадміністрації