На Запоріжжі запрацювало перше соціальне таксі

204
Фото: zoda.gov.ua

У Мелітополі люди з інвалідністю І та ІІ групи відтепер двічі на місяць можуть скористатись послугою безкоштовного таксі. За ними приїде спеціально обладнана автівка та відвезе у потрібне місце.

Перше соціальне таксі

Запуск цієї ініціативи став можливим завдяки платформі «Громадський проект» при Мелітопольській міській раді, де кожен житель міста та ОТГ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя на територіях, та взяти участь у конкурсі. Одним із таких переможців став проект «Соціальне таксі, кому важко-підвези».

Таким чином у Мелітопольському територіальному центрі соціального обслуговування з’явилося соціальне таксі, яке наразі є першим та поки що єдиним у Запорізькій області. Як повідомляють  у прес-службі ЗОДА, в червні відбулись перші виїзди за адресами, а вже в липні стартувала регулярна робота. Зараз клієнти соціального таксі можуть скористатися ним двічі на місяць. Якщо з особою на візку потрібно їхати супроводжуючому, то для нього послуга теж безкоштовна.

Хто може користуватись послугами соціального таксі?

Відзначається, що соціальним таксі можуть скористатися лише люди з інвалідністю І та ІІ групи з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках. Ще одна умова для користувачів – розмір пенсії, який не повинен перевищувати двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (за станом на 1 січня 2018 р. – 2748 грн.).

На реалізацію проекту «Соціальне таксі» з міського бюджету Мелітополя було виділено 200 тисяч гривень. Переможець конкурсу за власні кошти придбав і встановив на автомобілі спеціальний підйомник. Функції диспетчерів виконують дві дівчини – волонтерки, які на безоплатній основі приймають заявки від людей з інвалідністю. Їм та водієві машини за рахунок проекту придбано мобільні телефони. Здебільшого виділені кошти витрачаються на паливо і оплату роботи водія.

Поширення соціального таксі в області

Є підстави очікувати, що мелітопольський почин не залишиться єдиним і отримає поширення. Урядом запроваджено у цьому році реалізацію нової програми стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю. На придбання спеціально обладнаних автомобілів для створення служб перевезень людей з інвалідністю у Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти в сумі 30 млн. грн.

У рамках пілотного проекту передбачається придбання спеціальних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, і передача їх територіальним громадам за результатами проведеного конкурсу. На участь у конкурсі служб перевезень людей з інвалідністю необхідну документацію із Запорізької області подали Широківська, Якимівська та Приморська об’єднані територіальні громади. Наразі вони очікують результатів ІІ етапу конкурсу від Міністерства соціальної політики.

Читайте також: Оприлюднено список найкращих студентів Запоріжжя, які отримають стипендії ОДА

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...