Народний депутат України, член парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Вадим Кривохатько вніс до декларації недостовірні факти, суміщає депутатську діяльність із фермерством та використовує статус нардепа для тиску на правоохоронні органи в інтересах родичів та друзів.
Так, відповідно до данних електронного сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів OpenData, Вадим Кривохатько досі є керівником Запорізької обласної організації партії «УДАР».
Проте, сам нардеп неодноразово в коментарях ЗМІ заявляв, що працює у фермерському господарстві. Відповідна інформація міститься на офіційному сайті Кривохатька:
Нагадаємо, що відповідно до ст. 78 Конституції України, народні депутати не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин повинен припинити таку діяльність або подати особисту заяву про складення повноважень народного депутата України.
Зважаючи на те, що Вадим Кривохатько продовжує, як він сам стверджує, працювати у фермерському господарстві, на ситуацію час звернути увагу парламентському комітету із регламенту та депутатської етики.
Крім того, у декларації нардепа зазначено, що він має незначну частку акцій та є співвласником ТОВ «Вільнянський агроторговий дім»:
Але відповідно до даних ресурсу OpenData, у ТОВ «Вільнянський агроторговий дім» є десять співзасновників, і Вадима Кривохатька серед них немає.
Тож, можна стверджувати, що нардеп у своїй декларації вказав підприємство, до якого не має жодного стосунку, тобто умисно навів неправдиві відомості, порушивши ст. 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення». Це кримінальне правопорушення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Свою славу «господаря Вільнянщини» Вадим Кривохатько заслужив не тільки через величезні земельні паї, якими роками приростав всіма правдами й неправдами. Але й завдяки своїй показній «щедрості». Нардеп активно вкладає кошти в інфраструктуру сіл, які входять до його виборчого округу, купляє медичне обладнання для місцевих амбулаторій та ФАПів, дарує направо й наліво автомобілі, трактори та автобуси.
За таку увагу до потреб виборців Вадима Кривохатька варто було би похвалити. Але, якщо подивитися звіти про діяльність нардепа, то виникає закономірне питання – за чий рахунок банкет і чи немає в діях нардепа-«антикорупціонера» корупції? Чиї гроші інвестує нардеп – власні чи підприємства, на якому, нібито, працює? Якщо власні, то чому вони не відображені у його деклараціях – звідки такі статки? А якщо афілійованого фермерського господарства, то на якій підставі?
Раніше в журналістських розслідуваннях, присвячених земельним махінаціям родини Кривохатьків та їхнього найближчого оточення, ми розповідали, що в Слідчому управлінні фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження щодо посадових осіб Фермерського господарства «Кривохатько В.В.», зареєстрованого на дружину Вадима Кривохатько — Людмилу. Слідство проводиться за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України — ухилення від сплати податків і зборів. За даними правоохоронців, ФГ «Кривохатько В.В.» має заплатити до бюджету 1 267 343 гривні ПДВ.
Як нам стало відомо, Вадим Кривохатько, використовуючи свій статус народного депутата України чинить тиск на правоохоронні органи, зокрема, Генеральну прокуратуру та Державну фіскальну службу, вимагаючи закрити кримінальне провадження проти посадових осіб підприємства. Зокрема, ним було надіслано депутатські запити із відповідними вимогами на адресу Генерального прокурора Юрія Луценко у січні та березні 2018 року.
При цьому, в діях Вадима Кривохатька спостерігається явний конфлікт інтересів. Нардеп діє як посадова особа та вимагає закриття справи щодо підприємства, засновником та директором якого є його дружина – Людмила Кривохатько.
Аналогічні депутатські звернення Вадим Кривохатько надіслав на адресу Генпрокурора та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова в червні минулого року в інтересах свого кума, близького друга та офіційного помічника як нардепа Віктора Лещенка. Підприємство останнього є фігурантом кількох кримінальних проваджень, порушених за фактами захоплення приватних та державних земельних ділянок. Вадим Кривохатько, використовуючи статус нардепа, вимагає припинити розслідування та притягнути до відповідальності слідчих, які порушили справу проти його кума та партнера.
Наведені факти – пряме порушення ст. 365 Кримінального кодексу країни «Перевищення влади або службових повноважень», яке карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Незважаючи на численні факти порушення законодавства з боку Вадима Кривохатька, йому й досі вдається уникати кримінальної відповідальності. Прикриваючись депутатською недоторканністю, він продовжує збільшувати власті статки, обкрадаючи людей та державу та нехтуючи законом.