46 народних обранців з різних фракцій підписали лист до лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко з вимогою дати публічні пояснення або влаштувати відкриту зустріч з ними в прямому ефірі для надання обґрунтованих коментарів щодо чисельних фактів корупції та зловживань владою, які Тимошенко допустила за час своєї політичної діяльності.
Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко, який є одним з підписантів документу, зазначив, що протиправні дії Юлії Тимошенко є системними.
Питань справді більше ніж багато. Варто згадати той ефір влітку на «Першому Національному», коли вона з точністю повторювала тези з пропагандистського російського телеканалу «Звєзда», а потім її виступ поширювався в таких пабліках як «Моя Родина — СССР». На рекламній основі…
Але останньою краплею для мене став цей четвер, коли її знову не було в залі при голосуванні за не продовження Договору про дружбу з росією. Так само, як її не було ні під час голосування за визнання росії агресором, ні під час голосування за невизнання виборів в окупованому Криму. Не було ні її, ні її найближчого оточення. Тому це зовсім не випадковість, а система останніх років. Тому я і підписав це звернення. Р.S.
Знаю представників Батьківщини у ВР, а особливо — на місцях, проукраїнська позиція яких точно не викликає жодного сумніву. Невже Ви не бачите, що відбувається? Невже Ви не задаєте собі ці ж самі питання? Невже Ви згодні з такою ситуацією, що Вами просто гарно прикриваються для створення картинки «проукраїнської партії»?, — написав парламентар на своїй сторінці у Фейсбук.
У зверненні народні депутати запитали у Тимошенко, чому вона не задекларувала великі кошти, які були зароблені на продажах українцям російського газу за завищеними цінами в час, коли вона обіймала посаду в ЄЕСУ, чому нею не було зроблено жодної заяви на захист Грузії, під час нападу на цю країну Росії у 2008 році, чому Тимошенко дозволила російським кораблям вийти з Севастополя, а її політична сила того ж року не голосувала за визнання Росії агресором проти Грузії, чому вона, як Прем’єр-Міністр в 2008 році відмовилася брати участь у засіданні Комісії Україна-НАТО і зустрічатися із Генсеком НАТО.
Автори листа також наголосили, що 18 січня 2018 року Юлія Тимошенко не голосувала за закон про деокупацію Донбасу і визнання Росії агресором та окупантом. Загалом питання до Тимошенко зайняли декілька сторінок звернення. При цьому депутати зазначили, що в листі окреслені далеко не всі протиправні дії депутатки.