Нова влада нічого не зробить для того, щоб ті, хто довів до війни, знищили українську економіку і розграбували країну до 2014 року, ніколи не змогли повернутись у провладні кабінети, – Ігор Артюшенко

49

Велика палата Конституційного суду України не ухвалила рішення щодо закону «Про очищення влади». Судді продовжать розгляд скарги на закон, за яким низка чиновників часів президента Віктора Януковича не можуть обіймати посади в державних органах влади, повідомляє «Прямий».

Тему обговорили в ефірі ток-шоу «Ситуація».

Народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко зазначив, що розгляд закону про люстрацію покаже справжнє ставлення діючої влади до чиновників часів Януковича.

– Новій владі нічого не заважало за діючого закону про люстрацію призначити Андрія Богдана керівником АП. Потім, зрозумівши негативи в суспільстві, вони навмисно створили Офіс президента.

Перекладаючи відповідальність вони намагаються посилатись на Європейський суд з прав людини, який справді ухвалив частину рішення щодо закону про люстрацію, але там не вказано щодо прибирання цього закону повністю. Мається на увазі про те, що його можна доопрацювати, переподати.

Тобто тут взагалі такий дуже гарний маркер до Зеленського і монобільшості в парламенті. Якщо Конституційний суд, посилаючись на Європейський суд з прав людини, просто скасує закон, а вони скажуть: «ну це ж Конституційний суд, а ми тут ні до чого» це означатиме повністю, що вони толерують повернення Портнова Прем’єр-Міністром чи Азарова Міністром «зовнішніх» справ. Якщо ж пан Зеленський подасть законопроект, який враховує частину, яку рекомендує Європейський суд з прав людини, і вони проголосують, це означатиме, що вони дійсно не хочуть повернення злочинної влади Януковича в Верховну Раду і на міністерські крісла, –  сказав політик.

Ігор Артюшенко вважає, що нинішня влада не стане докладати зусиль, аби зберегти в дії закон про люстрацію.

Тобто нова влада зіграє в піддавки – ось, Конституційний суд признав, але нічого не зробить для того, щоб дійсно виконати рішення Європейського суду з прав людини, щоб розробити законопроект і проголосувати заново, щоб дійсно та влада, яка фактично довела до війни, знищила українську економіку і розграбувала країну до 2014 року, ніколи не змогла повернутись у провладні кабінети, – підсумував парламентар.

Повна версія ефіру:

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...