Через постійний рух великогабаритного транспорту гребля ДніпроГЕС руйнується

459
Фото: Google.com

Пресслужба Дніпровської ГЕС розмістила повідомлення у соціальних мережах, де вказано, що у січні-лютому 2020 року фахівці проводили обстеження греблі. Результати невтішні.

ДніпроГЕС сполучає лівий та правий береги Запоріжжя через Дніпро. Під час перевірки спеціалісти Українського інституту сталевих конструкцій ім. В.М. Шимановського виявили деформацію несучих конструкцій головних балок на бичках греблі №3 та 45.

Вони потребують обмеження ваги до 3-х тонах (проїзд великогабаритного транспорту заборонено) та невідкладне виконання робіт згідно з проєктом.
Стан конструкцій погіршився через регулярне курсування на цьому мосту великогабаритного транспорту. Хоча проїзд тут заборонений, водії вантажівок ігнорують вказівки.

«У зв’язку із цим, керівництво ДніпроГЕС повторно звернулось до Управління патрульної поліції в Запорізькій області з проханням здійснювати цілодобовий контроль за дотриманням автоперевізниками заборони проїзду вантажного транспорту як з правого, так і з лівого боку Дніпра.

До речі, 3 березня 2020 року прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про поновлення будівництва мостів через Дніпро в Запоріжжі, наголосивши, що цей об’єкт має стати першим символом системних змін в країні. Це ключовий етап для Укргідроенерго, адже завершення будівництва нових мостів дасть можливість закрити автодорожній переїзд для проведення масштабної реконструкції греблі Дніпровської ГЕС», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що ремонт дорожнього покриття здійснювався в серпні 2019 року. Гребля ДніпроГЕС складається з 49 так званих бичків – опор, які зверху з’єднані монолітним залізобетонним мостом. Її довжина – 760 метрів, а висота – 60 м.

Читайте також:

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...