На руках у громадян з початку повномасштабного вторгнення перебуває близько 5 мільйонів одиниць незадекларованої зброї. За перші 10 днів вже було задекларовано 53 одиниці зброї та 4400 боєприпасів, ще 4 одиниці зброї громадяни здали добровільно. Як запоріжцям правильно задекларувати зброю та що потрібно знати?
Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Головного управління Нацполіції у Запорізькій області, полковник поліції Павло Карабута.
Щодо видів зброї, які підлягають декларуванню: громадяни можуть задекларувати будь-які види стрілецької зброї, крім кулеметів, гранатометів, вибухівки, гранат, артилерійських систем та інших видів озброєння, які застосовуються у військових діях.
Які є обмеження на декларування
Дозвіл на декларування зброї не надається:
— Особам, які мають підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину (збройний напад, вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень тощо).
— Особи, які перебувають в офіційному розшуку або оголошені в розшук органами досудового розслідування чи судом.
— Особам, які протягом року притягалися до відповідальності за вчинення домашнього насильства.
Які потрібні документи
Процедура декларування є максимально спрощеною. Запоріжцям з собою потрібно мати: паспорт або інший документ, що посвідчує особу (можливо у цифровому форматі через застосунок «Дія»); одну фотокартку розміром 3,5 × 4,5 см (у разі відсутності фотокартки, поліція може зробити фото на місці та внести його до бази даних); копію ідентифікаційного коду або інформацію з «Дії»; страховий поліс; сейф для зберігання зброї.
Названо алгоритм дій під час декларування
Спочатку поліцейський фотографує серійні номери зброї, перевіряє відповідність номерів на всіх складових частинах. Потім зброя перевіряється за базами даних, щоб переконатися, що вона не перебуває у розшуку.
У разі виявлення розшукової зброї, вона підлягає вилученню.
Відстріл зброї не проводиться. На практиці повернення задекларованої зброї здійснюється протягом 10-15 днів.
Під час декларування зброї співробітники поліції видають кожному декларанту пам’ятку з правилами зберігання та поводження зі зброєю. У разі порушення цих правил (наприклад, перевезення зброї у багажнику без кейсу) зброя підлягає вилученню.
Куди звертатися?
Тож, якщо запоріжці знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, її необхідно негайно задекларувати. Зробити це можна у підрозділах Національної поліції на території м. Запоріжжя, а також у с. Приморському та смт Комишувасі. Також за роз’ясненнями та додатковою інформацією можна звернутися за номерами телефонів:
- ГУНП в Запорізькій області – 050-45-29-195;
- Запорізьке РУП — 095-804-73-80, 061-239-50-97;
- Бердянський РВП — 95-207-75-02, 061-287-22-78;
- Пологівський РВП 066-915-23-43, 061-236-45-79;
- Мелітопольське РУП — 099-103-11-02;
- Василівське РУП — 068-248-45-89.
Читайте також: У Запоріжжі обладнали 60 світлофорів безперебійним живленням
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp