Палата представників Конгресу США більшістю голосів схвалила запропонований спікером Майком Джонсоном законопроект про витрати на військову та фінансову допомогу Україні. Перед тим, як розглянути законопроект по суті, Палата представників відхилила чотири поправки, запропоновані противниками допомоги Україні.
Окремий законопроєкт 8035, підготовлений командою спікера Палати представників Майка Джонсона, підтримали 311 конгресменів, проти проголосували 112, один утримався.
До того впродовж чотирьох місяців республіканці у Палаті представників блокували проєкт адміністрації Джо Байдена, до якого, окрім допомоги закордонним партнерам, були включені асигнування на посилення заходів проти незаконної міграції та зміцнення південного кордону Штатів.
Цей законопроєкт пройшов Сенат 13 лютого і передбачав допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню сукупним розміром $95 мільярдів, з них на допомогу Україні — $61,4 млрд.
В ухваленому Палатою представників законопроєкті загальна сума допомоги Україні знижена до $60,032 млрд.
Ще однією відмінністю є згадка про зобов’язання президента США Джо Байдена передати Києву тактичні ракетні системи великої дальності (ATACMS). Байден може заблокувати це рішення, але для цього повинен буде публічно обґрунтувати це Конгресу.
Крім того, вперше в офіційних документах зафіксована фраза, яка визначає метою США «перемогу України над російськими силами вторгнення». На основі цього від Білого Дому та Пентагону вимагають «покрокової стратегії», яка щоквартально має подаватися законодавцям.
Для набуття чинності законопроєкт має бути розглянутим в Сенаті та підписаний президентоми США.