Перелік безкоштовних лабораторних аналізів для жителів Запорізької області

5087
Фото - ілюстрація

Трапляється, коли людині необхідно терміново зробити якийсь тест, скажімо на гепатит. Виявляється, це можна зробити безкоштовно при умові, що ви уклали договір з сімейним лікарем.

Пацієнти, що подали декларацію про обслуговування у лікаря первинної ланки, може отримати безоплатну низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів.

Національна служба здоров’я України уточнючнюють перелік безоплатних лабораторних досліджень (без будь-яких доплат або придбання витратних матеріалів).

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
  • загальний аналіз сечі
  • глюкоза крові
  • загальний холестерин
  • швидкий тест на вагітність
  • швидкий тест на тропонін
  • швидкий тест на ВІЛ
  • швидкий тест на вірусні гепатити.

За потреби проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз та скеровує пацієнта до лабораторії закладу, або  до надавача цієї послуги, з яким заклад має відповідний договір про співпрацю. Це може бути лабораторія як комунального, так і приватного закладу.

Вакуумну пробірку (вакутайнер) для аналізу крові, рукавички, спиртову серветку/вату/спирт, шприц, контейнер для збору сечі пацієнт не має приносити або оплачувати додатково. Їх наявність забезпечує заклад первинної медичної допомоги. Якщо лікар вважає доцільним проведення цих лабораторних досліджень, треба запитати в нього, де можна отримати контейнер для збору сечі – у нього на прийомі, в кабінеті забору аналізів чи в лабораторії, що здійснить це дослідження за його направленням.

У разі необхідності проведення швидких тестів на віруси, вагітність, глюкозу крові та тропоніни їх можна пройти або безпосередньо на прийомі у лікаря, або в маніпуляційному кабінеті закладу. Кожна установа цей процес організовує по-своєму. Але незмінним залишається те, що всі витратні матеріали входять до вартості послуг ПМД, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України закладу-партнеру.

Якщо від пацієнта вимагають кошти за проведення цих досліджень, він може зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за коротким номером 1677.

За матеріалами Запорізької облдержадміністрації

Читайте також: У Запоріжжі горів навчальний корпус університету – подробиці

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...