Після закриття дільниць Петро Порошенко звернувся до українців – про що говорив

297
Вільні, демократичні, конкурентні вибори – це ознака відповідності європейській політичній культурі, про це Петро Порошенко заявив під час виступу у Прес-центрі передвиборчого штабу після закриття виборчих дільниць.

“Дякую усім виборцям, які не залишилися сьогодні вдома. Незалежно від того, за кого ви проголосували, ви продемонстрували, що є відповідальними громадянами, які вболівають за майбутнє своєї держави.

Вільні й демократичні вибори – тест на нашу європейськість, на нашу відповідність європейській політичній культурі, цивілізаційним стандартам Європейського Союзу. І я переконаний в тому, що цей іспит Україна сьогодні склала успішно. І підтвердить це 21 квітня.

Думаю, такої гострої конкуренції, як під час цієї кампанії, у нас не було ще на жодних президентських виборах. Ніколи ще не було такого безпрецедентно широкого доступу опозиційних кандидатів до засобів масової інформації. Інша річ, що використовували вони його не стільки для презентації своїх програм, а для того, щоб лити бруд на опонентів. Але то вже їхнє рішення було, як скористатися унікальними можливостями.

Ще більше дякую тим виборцям, які розібралися у хитросплетінні з тридцяти дев’яти кандидатів і, не чекаючи другого туру, вже зараз твердо підтримали курс України на вступ до Європейського Союзу та НАТО і на остаточне наше унезалежнення від Росії. Впевнений, у другому турі кількість таких людей зросте у геометричній прогресії.

Символічно, до речі, що саме завтра після завершення всіх формальних процедур припинить дію так званий базовий договір з Московією, яка так і не змогла відкинути свої імперські амбіції.

Сьогодні українці зламали російський сценарій першого туру. Вірю, що зламають і другий.

Перший тур – то була гра в одні ворота. Із 39 кандидатів 38 діяли за принципом “всі проти одного”. На мене і на мою команду вилили безпрецедентну кількість бруду. 90% інформації, яку ви про мене за цей час побачили та почули, – відверта брехня. То – фейки, придумані в кремлівських лабораторіях, озвучені російськими пропагандистами та, на жаль, підхоплені українськими мас медіа та політиками.

Дякую українцям, які в усьому розібралися, відділили зерна від полови. Дякую за те, що, судячи за егзитполами, надали можливість продовжити боротьбу за Україну в другому турі, в той час, коли Москва сподівалася на свою перемогу вже сьогодні.

Пане Путін, шампанське пити зарано, бо вибори пішли не за вашим сценарієм. А боржомі пити пізно, бо Україна вже ніколи не повернеться під ваш контроль!

Але, дорогі українці, я не відчуваю жодної ейфорії. Критично і тверезо розумію той сигнал, який суспільство подало сьогодні владі. Це – суворий урок для мене і привід для серйозної роботи над помилками, допущеними протягом останніх років.

Перед другим туром і після нього я готовий до глибокого і предметного діалогу з тими, кого не зміг переконати в першому.

Хотів би окремо сьогодні звернутись до молодого покоління, до тих, кому менше тридцяти. Ви бачите зміни в країні, але хочете, щоб вони були швидшими, глибшими і якіснішими. Я зрозумів мотиви вашого протесту. Я вас почув. Прошу, почуйте і ви мене. Все, що ми робили протягом п’яти років, за великим рахунком – для молоді, для майбутніх поколінь. Чи то Угода про асоціацію, безвіз, інтеграція України до економічного, загальноосвітнього і культурного простору Євросоюзу. Чи то наш твердий і послідовний курс на вступ до Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу. Це те, що ми, старше покоління, робимо для вас, молодших.

І все це насправді дуже легко втратити, і через помилковий вибір у другому турі повернути назад.

Вам вирішувати, яким курсом далі піде країна, хто буде Верховним Головнокомандувачем, хто представлятиме Україну на міжнародних зустрічах із західними лідерами, та і в розмовах з Москвою. Так, і з Росією так чи інакше за великим столом з нашими європейськими та американськими партнерами прийдеться говорити. Але представлятиме її не Максим Галкін чи Євгеній Петросян, а, так, щоб ви знали про всяк випадок, Володимир Путін.

То перед першим квітня голосували по приколу. 21 квітня все серйозно як ніколи. Не до жартів.

Прошу всіх ще раз осмислити справжню ставку на цих виборах. Кожен з нас буде давати відповідь на важливі питання. Чи продовжить Україна шлях до Європейського Союзу та НАТО? Чи допустять українці реванш проросійських сил та перемогу зручних для Росії кандидатів на виборах Президента та Верховної Ради? Чи здатні ми протистояти спробам Кремля знову підкорити Україну і зробити її якщо не частиною, то сателітом імперії? Чому Кремль, його агентура і олігархи-втікачі так скажено лютують на цьогорічних виборах? І доля вже так розпорядилася, що звела мене в другому турі з маріонеткою Коломойського.

Саме для того, щоб розпочате – завершити, зроблене – не перекреслити, а вистраждане людьми – не змарнувати, я ще раз йду в Президенти.

Моя програма, насправді, дуже коротка.

Головний пріоритет – реалізація нашого плану «Від подолання бідності до економіки майбутнього». Така ціль була недосяжною ще кілька років тому. Надто сильним був удар війни по економіці, але тепер створені всі передумови, щоб втілити її у життя.

По-друге, наша дорога до миру лежить через подальше зміцнення армії. Як Верховний Головнокомандувач – а це й вибори Верховного Головнокомандувача – буду цим займатися щоденно, як і під час першого президентського строку. Москва сльозам не вірить і рахується тільки з силою!

По-третє, буду й надалі зміцнювати єдину українську політичну націю і нашу унікальну національну ідентичність, елементами якої є і армія, і мова, і віра.

По-четверте, політико-дипломатичним шляхом повертати окуповані території. Путін причаївся в очікуванні результатів виборів. Він розраховує на прийнятний для себе результат. Він мріє про м’якого й податливого, недосвідченого й слабкого, ідеологічно аморфного та політично малоросійського Президента України. Та коли Путін побачить, що українці на виборах проголосували проти капітуляції, він просто муситиме погодитися і на блакитні шоломи ООН, і на інші українські пропозиції, підтримані нашими європейськими та американськими партнерами.

По-п’яте, до кінця свого другого президентського терміну планую підготувати Україну до вступу в НАТО та Європейського Союзу. В 2023 році цілком реалістично розпочати переговори про вступ до ЄС і отримати План дій щодо членства в НАТО. Тільки Північноатлантичний альянс гарантує нашу незалежність, безпеку держави і кожного громадянина.

Дорогі українці!

Впевнений, що протягом найближчих п’яти років ми завершимо усі фундаментальні зміни, започатковані в попередні п’ять років. Однак, не слід розраховувати, що перемога вже у нас в кишені. Щоб її забезпечити, нам потрібна тотальна мобілізація всіх прихильників. Кожний голос від державницьких сил – на вагу золота. Ніхто не має права злегковажити і залишити долю країни на розсуд тих, хто голосує, як вони кажуть, по приколу.

21 квітня або підтвердимо наш рух до Європи, або повернемося назад до імперії. Ворог у нас один, хоч різні у нього маски: популісти, псевдо-патріоти, віртуальні картинки і відкрита агентура Кремля. А за лаштунками ті, хто вже домовляється про капітуляцію.

Ми різні, але всі ми хочемо кращого майбутнього.

Прошу вашої підтримки.

Але йдеться більше, ніж про конкретне прізвище. 21 квітня ми не тільки обираємо Президента! 21 квітня ми не тільки обираємо Верховного Головнокомандувача! 21 квітня ми обираємо майбутнє! Бути чи не бути Україні – залежить від кожного!

Усе залежить від вас! Думайте! Слава Україні!”

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...