Жителям тимчасово окупованих територій Запорізької області доводиться проходити довгі та виснажливі випробування на шляху свободи, якої вони не бачили більше двох років.
Наважилися на цей крок і двоє жінок, який з перших днів повномасштабного вторгнення знаходиться під контролем армії рф. Як пише «РІА-Мелітополь», одній з них – 24 роки, іншій – 58. Їх шлях пролягав через Білорусь і Польщу.
З собою жінки мали українські паспорти: внутрішні та закордонний, а також російські аусвайси. Виїжджали в перших числах липня. Почався шлях пізніше запланованого часу – о 14:30.
Через три години, о 17:30, жительки Мелітополя вже були в Новоазовську. Там близько півгодини вони простояли у черзі, після чого у них забрали паспорти і відправили з речами на сканувальну стрічку. Ця процедура зайняла хвилин 20.
Дочекавшись документів з перевірки, українки відправилися на «бесіду». Це вже зайняло близько 1,5 годин. По класиці питали особисті дані, відомості про сімʼю, куди і навіщо їдуть (цей момент авторка допису радить продумати особливо ретельно, щоб не було розбіжностей у відповідях).
Звісно, при перевірці окремо питали про родичів на підконтрольній Україні території: скільки, де саме живуть, чи воюють в лавах ЗСУ. Дівчина казала, що вони не спілкуються з родичами і нічого про них не знають. Не обійшлось без питань і про ставлення до «СВО».
Дивилися і телефонну книгу в телефоні – особливо звертали увагу на українські номери і змушували пояснювати кожен з них. Також перевіряли всі мобільні додатки.
Найбільше здивували жінок зацікавленість перевіряючих їхніми хобі та планами на майбутнє. Ще примітно, що якщо ви не православний, то через це можуть виникнути проблеми з виїздом.
Близько 20:00 жінки відповіли на всі питання і їх відпустили. Дівчина підозрює, що «бесіда» виявилась такою довгою саме через неї. За легендою, вона їхала до Ростову, але так як в базах росіян українка значилася як “неблагонадійна”, ставлення до неї було дуже прискіпливим.
На російсько-білоруському кордоні жительок Мелітополя теж чекали проблеми. Там нібито чекали на них, але насправді просто забрали паспорти і тримали на узбіччі 45 хвилин. Погрожували забрати «неблагонадійну» дівчину на додаткову «бесіду», але, на щастя, все минулося. Проблем на білорусько-польському і польсько-українському кордоні вже не було. Нагадаємо, що у декого відбирають українські паспорти під час перетину польсько-російського кордону.
Виїзд з окупації на підконтрольну Україні територію зайняв у жінок чотири доби. Дівчина каже, що свобода варта всіх тих випробувань. Вона радить ретельно обирати перевізника, моніторити чати про виїзд і не боятися складнощів.
.