Містяни поки добре пам’ятають скандал навколо будівництва братів Кальцевих в парку Яланського. Обурені люди, активісти, громадськість і дивне мовчання міської влади. Адже міська фракція партії «Наш край», підконтрольна Володимиру та Сергію Кальцевим усі три роки до початку «паркового» скандалу віддано голосувала в унісон з запоріжсталівсько- оппоблоківською — партією регіонівської частини міської ради. До того ж, не бравши участі в розпилі бюджету та бізнес-схемах, їх фракція справно піднімала руки за всі потрібні запоріжсталівцям питання. А в потрібний момент міська влада взяла і злякалася вулиці.
Та останнім часом запоріжці побачили нові металеві паркани в найкрасивіших місцях центрального Запоріжжя. Але це не просто красиві місця, а цілі зелені площі, які так необхідні екологічно забрудненому промисловому місту.
Так на перетині вулиці Українська та Прибережної магістралі десятиліттями знаходився дитячий майданчик, батьки з дітьми з будинків з околиці залюбки проводили тут вільні вечори та вихідні.
Тепер там приватна забудова.
Буквально пару місяців тому, спершу одну частину дитячого майданчика обнесли парканом, а на днях під шумок карантину бізнесмени-будівельники розширилися площу майже в два рази. І зашуміло знову будівництво. А що діти, запитаєте Ви? Та нічого! Їм залишається сидіти в комп’ютерних іграх або курити в під’їздах своїх будинків. На відміну від парку Яланського, цього разу жодних скандалів чи хоча б обурень не було. Народ все проковтнув, під шумок карантину, енергію люди спрямували в інше русло, хоч задоволених сусідством ми не знайшли.
А ось фото ще більш цинічного випадку будівництва при спуску на Набережну по вул. Немировича Данченко, одразу позаду кафе «Рибальський стан». Фірма ТОВ «Централ парк 2020» (судячи з назви фірма з тривалою історією існування) захопила цілий квартал між вул. Немировича-Данченка і Вул.Нижньодніпровська. Причому не просто якогось пустиря і навіть не дитячого майданчика, а території парку Запорізького металургійного технікуму.
Так, саме металургійного технікуму, кузні кадрів комбінату Запоріжсталь. І міська влада відхопила шматок парку, фактично свого профільного навчального закладу під будівництво житлового комплексу.
У цьому парку не тільки студенти проводили час, відпочивали, готувалися до іспитів і підкорення нових життєвих вершин, а й жителі довколишніх будинків виходили навесні і влітку на пікніки, діти взимку каталися з гірок на санках. Подивіться на фото, де чітко видно по лінії паркану. Справа це залишок квітучого парку, а зліва вирубаний під будівництво пустир.
Скільки вирубали багаторічних дерев у парку ці варвари відомо одному Богу. А дрібний міський бізнес прекрасно знає — щоб прибрати одне дерево на своїй (орендованій або власній) землі треба пройти купу погоджень, дозволів, експертиз, а останнім часом і створених мерією ще якихось громадських слухань.
Знаємо приклад, коли запорізька фірма за знесення 8 дерев, що знаходяться на її землі, запропонувала міській владі висадити 100 (сто!) нових дерев. Влада почала скликати громадські слухання під головуванням керівника однієї з райадміністрацій і в кінцевому підсумку сказала — ні!. І повірте, питання було не в кількості дерев, наплювати владі на них. Їм потрібна була чужа земля або гроші. Більше нічого, нічого особистого.
І тут виникає питання, по вище згаданих будівельних майданчиках не потрібно було почути думку громадськості? Почути думку студентів, мешканців навколишніх будинків в рамках громадських слухань? І скільки ж тепер треба висадити дерев ТОВ «Централ парк 2020» за вирубаний парк? Судячи з відмов міської влади дрібному бізнесу заміни 8 вирубаних дерев на 100 нових, нашим героям треба ліс посадити!
У даному випадку чиновникам все одно, бо тут ймовірно має місце особиста вигода і грошовий інтерес. Бо ж надто «солодке» це місце, транспортна розв’язка під боком, поруч Жданівський пляж, вид на Хортицю. Кому ж воно дісталося, хто ж був кращим за братів Кальцевих, або правильніше за них голосував в сесійній залі? Відповіді наразі немає, поки тільки питання, але всі відповіді як і відповідальність влади ще попереду.
На початковому етапі будівництва, в момент установки паркану на місце були скликані місцеві тітушки, так, про всяк випадок, раптом щось піде не так. Всі пам’ятають гіркий досвід Кальцева. Ніхто не хотів ризикувати,часу на це не було. А після закрутилося будівництво століття.
Спецтехніка, люди, бурова техніка, робота у вихідні …
А на вулиці, до слова — світова криза, карантин, коронавірус…
І запоріжсталівська команда, руками бізнесменів, перетворила нехай не найкращий парк в місті — в пустелю з фільмів жахів без декорацій.
Час підібрали як ніколи вдалий — самоізоляція, більше двох не збиратися, в парках і на дитячих майданчиках нікому не знаходитися! В потрібному місці і в потрібний час! Робота ж у будівельної фірми кипить, незважаючи на карантини, свята та вихідні.
Це відео знято в вихідний день в 8-00 ранку. Погодьтеся, місцевим мешканця не особливо комфортно від подібного, не по-європейськи якось. А в 20 метрах від будівництва знаходиться дитячий садок, в ста метрах — житлові будинки.
Куди так поспішають запорізькі інвестори, що вони таке знають, чого не знаємо ми? Ймовірно, поспішають так, бо скоро закінчиться каденція запоріжсталівських. Квапляться — значить розуміють, що їх час вже закінчується. Може поспішають, тому що поки є колосальний адміністративний ресурс?
Силами адмінресурсу можна протягнути опалення і гарячу воду на об’єкт за рахунок КП «Міські теплові мережі». Також розрити прилеглу дорогу, проводячи комунікації, а потім за міські кошти її ж заасфальтувати.
Також електричні мережі будівництва житлового комплексу можна протягнути коштом КП «Міськсвітло», у вихідний день.
Воду і каналізацію можна прокласти і в робочий час. І дарма, що саме в цей час хтось довго чекав викликану аварійку, бо прорвали старі труби! Ніхто з міських чиновників не підкаже, а що робить машина КП «Водоканал» на території приватної забудови в робочий день (причому не один раз)?
Хто ж стоїть за ціим мега будівництвом? Навіть Кальцеви позаздрили б їм. Що ж власники будівництва зробили для влади такого, що їм надали такі привілеї? Очевидно більше, а ніж просто справно, протягом чотирьох років голосували в сесійній залі!
Може в цьому і відповідь на питання, а хто ж будується? І кому можна все в нашому рідному місті.