Після доручення президента Володимира Зеленського здійснити повну перевірку всіх укриттів по країні, у Запорізькій області та обласному центрі також почалися масштабні ревізії.
В обласному медіацентрі з цього приводу відбулася пресконференція за участі голови Запорізької обласної військової адміністрації Юрія Малашка та виконуючого обов’язки міського голови Анатолія Куртєва.
«До 30 числа посадові особи будуть притягнуті до покарань. А саме, це буде звільнення. Наскільки я знаю, вже деяких осіб звільнили.
Найголовніше, що ми з органами місцевого самоврядування розробили план, як найшвидше привести наші укриття до відповідності. Разом з ДСНС ми відпрацьовуємо регулярні перевірки цих самих укриттів», — розповідає Малашко.
Анатолій Куртєв назвав ім’я осіб, яких вже визначили винними в поганому стані укриттів та сховищ:
«Відсьогодні, 27 червня, з посади начальника управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради було звільнено Філіповича Валерія Володимировича», — розповідає він.
На сьогоднішній день у Запорізькій області нараховується 2326 найпростіших укриттів (351 — це захисна споруда цивільного захисту).
» За наявною інформацією в реєстрі у нас знаходиться 2375 укриттів, але ця інформація зазначалася ще 2017 року у фонді захисних споруд. Потім 2019 та 2021 роках на папері, начебто, була перевірка й в цей фонд додали все, що можна було використовувати.
На початку війни була створена комісія, яка почала обстежувати ці всі так звані укриття. З’ясувалося, що більша частина з них — непридатні. Технічних умов немає для того, щоб їх використовувати, як подвійні споруди, тобто — це підвали.
Зараз ми не можемо зменшувати кількість захисних споруд, які вже є в реєстрі, ми тільки можемо робити обмінним фондом. Є завдання від голови військової адміністрації: довести до ладу, внести зміни в інтерактивну карту», — продовжив Куртєв.
Представники влади виокремили ще одну проблему — закриті укриття під час сигналу «Тривоги» в житлових будинках. Це питання опрацьовується.
Вже є чотири кримінальні провадження по області через закриті укриття. Керівників ОСББ, ЖБК тощо притягатимуть до відповідальності, якщо буде виявлено відповідне порушення.
Нагадаємо, на облаштування одного з укриттів влада виділила понад 4 мільйонів гривень.Проте виявилося, що приміщенням, на яке витратили чималі гроші, ніхто не користується. Натомість тут планують ще й замінити охорону.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp