Про це сьогодні заявив Глава держави під час виступу на Форумі «70 років Загальній декларації прав людини: порядок денний для України». Також сьогодні Петро Порошенко вніс до Ради пропозицію скасувати Договір про дружбу з РФ.
Україна вживає всіх доступних заходів, які можуть упередити повномасштабне вторгнення Російської Федерації на її територію, наголошує Президент Петро Порошенко. Одним із таких є запровадження воєнного стану в 10 областях після відкритої агресії російських військових на українські кораблі. При цьому Президент особливо підкреслив, що це здійснюється для попередження агресії та мінімізації її наслідків та для захисту найголовнішого права людини – права на життя.
«Україна вживає власних заходів для протистояння загрозі повномасштабного вторгнення Росії на українську територію. І коли хтось каже, що ми мали використовувати інші, сухопутні шляхи для того, щоб перетягувати суходолом українські кораблі… Що це означає, шановні політикани? Запропонувати віддати Керченську протоку росіянам? Визнати незаконний статус окупації? Куди ви далі підете і як далі будете торгувати українською землею?», — сказав Глава держави під час виступу на Форумі «70 років Загальній декларації прав людини: порядок денний для України».
«Для захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави я запровадив своїм Указом воєнний стан в 10 областях України, які межують, які є прикордонними з Російською Федерацією, а також в тих, які розташовані на узбережжі Чорного і Азовського морів», — додав Петро Порошенко нагадавши, що він діятиме 30 днів.
Президент вкотре підкреслив, що це захід, спрямований в першу чергу на захист українського народу, який не торкнеться обмеження конституційних прав громадян. «Ще раз хочу наголосити — це превентивний крок, який жодним чином не спрямований на згортання конституційних прав і свобод громадян. Він вводиться лише для того, щоб розширити можливості Збройних Сил і всього сектору безпеки, включно з Національною гвардією, яку в цих умовах ми маємо право залучати для того, щоб швидко реагувати на загрози, що наростають», — сказав він, нагадавши про інформацію надану розвідкою щодо збільшення кількості російських військ вздовж нашого кордону і в окупованому Криму.
«І всі можливості, що дає воєнний стан органам влади, будуть використані для посилення охорони державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим», — додав Президент. Серед таких він назвав скорочення термінів бойового злагодження бригад, проведення передислокації відповідних підрозділів для посилення оборони кордону, військові навчання та навчальні збори з резервом першої черги в областях, де оголошено воєнний стан. Також в рамках заходів посилюється охорона та оборона об’єктів критичної інфраструктури, у першу чергу це атомні та гідроелектростанції, вживаються всі необхідні заходи для посилення протиповітряної оборони.
«Наголошую, що все це здійснюється для попередження агресії та мінімізації її наслідків, для захисту найголовнішого права людини – права на життя», — підкреслив Глава держави.
«Воєнний стан – то є превентивний захід на термін у 30 днів. І цей час буде використаний аби зміцнити нашу оборону і нашу здатність захистити громадян від удару ворога. Ми не дамо повторити лютий-березень 2014 року. я дуже сподіваюся, що ми зможемо обмежитися переліченими заходами і його продовження не буде потрібно», — додав він.
Петро Порошенко нагадав, що російська агресія триває понад чотири роки. Та попри це ворогу не вдалося зломити нас, констатував він. «Більше того, Україна вже отримала велику моральну перемогу – ворогу не вдалося змусити нас поступитися нашими цінностями. Як би не було складно, ми не вдаємося до згортання прав людини, до обмеження прав і свобод громадян», — підкреслив він.
«Ми йдемо своїм шляхом. Цей шлях – до Європи, до єдиного простору високих цінностей, серед яких засадничими є права людини. Наголошую, Україна буде в Євросоюзі, Україна буде в НАТО. Бо спільними зусиллями український народ подолає усі випробування. Агресор обов’язково понесе відповідальність за скоєне, а верховенство права запанує на звільненій території, як і на всій території України», — резюмував Глава держави.
Також ьогодні, 3 грудня, у Верховні Раді зареєстрували законопроект, який передбачає припинення Договору про дружбу і співробітництво з Росією. Пропозицію вніс президент України Петро Порошенко. Ще 28 серпня президент заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році.