Президента просять визнати Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації

275
Фото: Google.com

На сайті електронних петицій до Президента України з’явилася петиція “Про визнання Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя зонами надзвичайної екологічної ситуації”.

Петицію подав Олег Харченко 13 вересня.

Фото: petition.president.gov.ua/

“Обставини та обґрунтування:

У містах Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя розташовані видобувні та металургійні підприємства групи «Метінвест», які відносяться до 1 класу шкідливості.

Використання на цих підприємствах старого, немодернізованого обладнання супроводжується надмірними викидами в атмосферу забруднюючих речовин.

Збільшення обсягів виробництва супроводжується значним смородом і задимленням, що погано впливає на самопочуття та призводить до різкого погіршення стану здоров’я мешканців міст присутності «Метінвесту».

Всупереч національним інтересам України в частині екологічної безпеки, за сприянням високопосадовців, Міністерство екології та природних ресурсів видає дозволи на понаднормативні викиди забруднюючих речовин, які становлять реальну загрозу життю українців.

Окрім того, в результаті неврегульованості з боку Міністерства екології та природних ресурсів на даний час в Україні фактично не здійснюється контроль та не міряються викиди в атмосферне повітря підрозділами Державної екологічної інспекції. Це дозволяє забруднювачам безконтрольно та безкарно нехтувати екологічною безпекою країни.

Ситуація з техногенним забрудненням атмосферного повітря є катастрофічною для здоров’я мешканців міст, які вимушені жити у стані постійної загрози.

Пропозиції та вимоги:

У зв’язку з чим звертаємось до Вас з вимогою: Захистити конституційне право громадян України на безпечне для життя і здоров’я довкілля, шляхом визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації, згідно відповідного Закону та доручити РНБО разом з Кабінетом Міністрів України вжити невідкладних заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану”, – сказано у тексті петиції.

Нагадаємо, щоб петиція потрапила на розгляд до Президента, необхідно щоб вона зібрала 25 тисяч голосів за 90 днів. Відзначимо, що петицію підписало вже 1599 людей. Підтримати пропозицію можна тут.

Читайте також: Запорожці обурені екологічною ситуацією в місті та запускають флешмоби, щоб привернути увагу до проблеми – ФОТО

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...