Володимир Зеленський звільнив з посади голову Державного бюро розслідувань Романа Трубу та призначив тимчасовою головою депутатку від «Слуги народу» Ірину Венедіктову.
Як повідомляє BBC News Україна, Ірина Венедіктова є соратницею пана Зеленського й долучилась до його команди ще до президентської кампанії, потім стала радницею президента.
Перезапуск ДБР обговорили в прямому ефірі 4 каналу.
Як зазначив народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко, нова влада звільнила Романа Трубу через те, що він не справлявся з поставленими перед ним політичними завданнями.
— Щодо політичної складової – на мою думку в принципі вирішили поміняти закони і таким чином прибрати Трубу, через те, що фактично для нової влади він не справлявся з завданнями, які йому ставились. Я маю на увазі довести до кінця політично-репресивну машину щодо попередників. Тому що дуже активно вони почали штампувати десятками справи, і на п’ятого президента, і на депутатів, і на спікера минулого скликання і так далі – все це було дуже голосно. Згадаймо це – починаючи десь з травня-червня, власне весь цей рік постійно була нова кримінальна справа і все це дуже гарно в своєму телеграм-каналі розказував пан Портнов, ми ж все це чудово пам’ятаємо, але по результату – рік закінчується, а де результати? Тобто з одного боку політично розказали дуже багато чого про якісь порушення законодавства з боку вищих посадових осіб попередньої влади, а з іншого боку якщо говорити по факту – рік закінчився а результату нема.
Тому на моє переконання власне нинішня влада показує, що людина не справилася з цим політичним завданням. Тому вирішили його і прибрати, — сказав політик.
Сам Ігор Артюшенко підтримує рішення звільнення Романа Труби, адже на його думку екс-очільник ДБР був заполітизованим для своєї посади.
— Я вітаю це рішення, тому що справді вважаю, що як для мене, як для людини, яка голосувала за цей закон про ДБР у минулому скликанні я вважаю, що призначення пана Труби і вся ця діяльність протягом 13 місяців була ганьбою для інституції під назвою ДБР. Тому що ми все-таки створювали орган, який мав би бути незалежним від влади – від будь-якої влади – попередньої, наступної сьогоднішньої і так далі. В результаті за всіма цими скандалами за цей рік, особливо з паном Портновим, ми побачили, що людина виконує завдання влади безпосередньо. Тому що чомусь коли пан Портнов заяву написав, то справу він відкрив, а коли Тетяна Чорновол заяву написала, то чомусь виключно тільки через суд, — наголосив Артюшенко.
При цьому політик зауважив, що згідно законодавства Президент не може сам призначати або сам звільняти керівника ДБР або директора НАБУ.
Що стосується нової очільниці ДБР Ірини Венедіктової, то її призначення Ігор Артюшенко вважає політичним рішенням, адже депутатка вже довела свою непрофесійність під час конкурсу на призначення суддею до Верховного Суду.
— Дана особа на жаль не пройшла конкурсний відбір, тобто набрала мінімальну кількість балів на призначення суддею Верховного Суду. Менше мінімального. Тобто про професійність є дві точки зору – з одного боку її регалії, з іншого – менше мінімальної кількості балів на призначення суддею Верховного Суду. Тому її призначення є звичайно політичним.
На жаль, ми не побачили від нової влади, щоб вона виконала свої обіцянки про ліфти, прозорість призначень, незалежність і так далі. Тому коли призначається виконуючим обов’язки народний депутат від партії влади я вважаю, що це виключно продовження ганебної практики призначення політичних союзників, кумів і сватів, — підсумував Ігор Артюшенко.
Повна версія ефіру: