Проти представників УПЦ МП та “Радомиру” порушено кримінальну справу

263
УПЦ МП

Окремих священнослужителів звинувачують у розпалюванні ворожнечі та в образі почуттів віруючих.

Сьогодні, 11.01.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) стосовно вчинення окремими представниками Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), ГО «Союз православний «Радомир» та іншими невстановленими особами умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, що спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення сутичок та масових заворушень в Запорізькій області та інших регіонах України. Про це повідомляють у прес-службі генпрокурора Юрія Луценка.

Встановлено, що представники Запорізької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату допускають вибірковий підхід до здійснення релігійних обрядів, надаючи перевагу тим особам, які проходили обряди хрещення саме в УПЦ МП, чим ображають почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями.

Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України.

Крім того, деякі представники указаних релігійних організацій останнім часом допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом Російської православної церкви (РПЦ). Серед прихожан храмів розповсюджується інформація про необхідність об’єднання України з Росією та засуджується Європейський напрямок розвитку нашої держави, засуджується проведення антитерористичної операції, а також виправдовуються агресивні дії Російської Федерації по відношенню до України, сказано у повідомленні прокуратури.

З метою забезпечення швидкого та ефективного дослідження обставин, з огляду на резонансність події, розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління Служби безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва групи прокурорів прокуратури Запорізької області.

Нагадаємо,  скандал в Запоріжжі спалахнув після того, як один з священиків московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого малюка, який був хрещений в церкві Київського патріархату. Запорізькі активісти влаштували флешмоб «Принеси ляльку» (що у підсумку став всеукраїнським) залишаючи іграшки під стінами храмів московського патріархату. При цьому в самій церкві реагують на акцію агресивно. Зокрема, представники ГО «Радомир» навіть побили в центр міста одного з громадських активістів, а один зі священиків після цього пообіцяв “знищити всіх ворогів”. А сьогодні стало відом, що запорізька поліція провела обшуки у представників “Рудомиру” та виявила у них зброю.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...