Днями відділ охорони культурної спадщини Запорізької міськради уклав охоронний договір з користувачем пам’ятки архітектури місцевого значення «Прибутковий будинок Августа Ріхтера з аптекою».
Прибутковий будинок Августа Ріхтера побудований у 1907 році. Об’єкт розташований у центральній частині Старого Олександрівська, по вул. Базарна, 7.
На початку XX століття — одна з домінант вуличної забудови. Окрім аптеки, в будинку було розташовано Олександрівське агенство першорозрядної комісіонерської контори «Русь», де проводилося оформлення купівель, продажу та оренди будівель, дач, фабрик, заводів, застава нерухомого майна, а також організація пошукових робіт з виявлення корисних копалин торфу, вугілля, руди тощо. Поряд з цим, у кабінеті на другому поверсі, над аптекою, можна було скористатися медичними послугами лікаря І.С. Кроніка, відомого ларинголога та педіатра.
.
На фоні скромних провінційних будівель прибутковий будинок А. Ріхтера виділявся своєю монументальністю. Композиційне вирішення головного фасаду – симетричне, підпорядковане головній осі центрального фасаду, виділеного незначним ризалітом, що акцентований балконом на другому поверсі. Пластичне вирішення фасаду в «цегляному стилі» — традиційне для пізнього історизму в його класично-неоренесансному варіанті. Первісно в лівій пониженій частині знаходився вхід у цокольне приміщення. Після підняття культурного шару в повоєнний час цокольний вхід було закладено. На фризі ризаліту проглядаються залишки літер: «АПТЕКА». На бічному фасаді був напис: «АПТЕКА А.Е. РІХТЕРА».
.
В архітектурному рішенні будівля представляє в цілому «цегляний стиль» і несе на собі відбиток художньої спадщини ренесансу і класики. Рішення фасадів будинку є яскравим взірцем еклектики.
Після 1917 року будинок А. Ріхтера націоналізували. 12.05.1921 в будинку розмістилося Управління з обліку і розподілення робочої сили, а з 6 червня того ж року тут розпочала свою роботу повітова комісія по боротьбі з трудовим дезертирством.
.
Наразі тут розташовано Комунальне ремонтно-будівельне підприємство «Зеленбуд».
Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 25 січня 2022 року № 22, об’єкт занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку архітектури місцевого значення.
.
.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут —
https://t.me/forpost_zp