Вночі 9 жовтня в Запоріжжя зазнало терористичного рашистського обстрілу. Доки рятувальні служби разом з небайдужими громадянами рятували людей з-під завалів, росіяни мовчали.
Лише о 23:00 міноборони рф видало один абзац про свій злочин: за їх версією вони “вискоточною зброєю влучили по пунктах тимчасової дислокації іноземних найманців (ну куди ж без них) на острові Хортиця”. Але навіть ця брехлива версія не пояснювала руйнування 9 поверхівки в іншому районі міста та приватних будинків взагалі в третьому, Дніпровському районі. Це явно не там і не те.
І тому, не маючи чим виправдатися, росіяни вирішують скористатися улюбленим прийомом: звинуватити Україну у фейку. В Твіттері скоординовано під повідомленнями українських та світових інформагенцій вкидають повідомлення наступного змісту: “Це Магнітогорськ. Вибух газу в будинку. 2019 рік. Черговий фейк”. Таких повідомлень — сотні. Вони навіть не підкріплюють свої слова фотографіями з Магнітогорська.
Розрахунок на те, що частина, особливо російських читачів повірить на слово, бо тоді в них теж впав один під’їзд всередині будинку. А навіть якщо погуглити з телефону, то на невеликому екрані фото будинку з Магнітогорську видаються справді схожими на Запоріжжя. Та навіть, на перший погляд, відрізняється кількість поверхів (10 і 9), є балкони на запорізькому будинку.
Найбільша відмінність: в Запоріжжі частини будинку немає взагалі, тепер це виглядає як два будинки, а на російських знімках під’їзд обвалився не весь. Ці відмінності видно навіть без прискіпливого вивчення знімків. Вибух в росії стався не в 2019 році, а вранці 31 грудня 2018 року — навіть тут фейкарі збрехали. Але для тих, хто лише чекає на фразу “Украінскій фейк, как і в Бучє” цілком непогано підібрана версія. Вщент знищені приватні будинки фейкарі вирішили не згадувати.є
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp